Jičín: Provozovatel lékárny na autobusovém nádraží vypověděl nájemní smlouvu

18. 2. 2020 19:02

Rada města schválila vypsání nabídkového řízení na pronájem nebytového prostoru lékárny v 1. nadzemním podlaží v objektu 17. listopadu čp. 861. Jedná se o lékárnu, která byla provozována v sousedství nyní rekonstruované „bývalé VZP“.

Jičín: Provozovatel lékárny na autobusovém nádraží vypověděl nájemní smlouvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

Soukromý provozovatel lékárny dal k 31. lednu výpověď z nájemní smlouvy. V současnosti je tak ve výpovědní lhůtě, která vyprší k 30. dubnu. V praxi to znamená, že lékárnu, která pozastavila provoz kvůli probíhající rekonstrukci, nebude po znovuotevření objektu provozována, přesněji řečeno ne pod původní firmou.

Nabídkové řízení již bylo vypsáno a podrobnosti jsou dostupné na webu města ZDE v sekci nabídky realit (v pravém sloupci úvodní obrazovky). Prostory jsou zkolaudovány jako lékárna, ale město nepožaduje zachovat toto využití. Nájem prostor je nabízen od 1. září 2020 a minimální výše nájemného je stanovena na 1000 Kč za m2 na rok. Celková výměra je 183,07 m2.

Rekonstrukce „bývalé VZP“ se chýlí ke konci. V plánu je završit práce do konce jara. Z budovy se stane Polyfunkční komunitní centrum, které bude sídlem poradenských služeb. Kromě skeletu bylo v objektu zrekonstruováno prakticky všechno a práce probíhají od podzimu 2018. Celková cena prací je přibližně 50 milionů Kč, záměr je však podpořen několika dotacemi ve výši přibližně 35 milionů Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Město poskytuje prostředky na ochranu veřejnosti

16:01 Jablonec nad Nisou: Město poskytuje prostředky na ochranu veřejnosti

Téměř tři stovky balíčků, obsahujících látkovou roušku a letáky s potřebnými telefonními čísly i pok…