Jičín: Sběrný dvůr využije prostor pro sklad papíru

15.10.2020 6:32

Rada města schválila cenovou nabídku na opláštění plochy na sběrném dvoře v Konecchlumského ulici. Vznikne tak prostor pro sklad starého papíru.

Jičín: Sběrný dvůr využije prostor pro sklad papíru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

Práce provedou pracovníci Technických služeb města Jičína za cenu 420 tisíc Kč včetně DPH. Na sběrném dvoře se totiž uvolnil prostor, kde byl do roku 2018 skladován vysbíraný elektroodpad. Poté společnost Elektrowin dodala městu dva specializované kontejnery na staré elektro. Aby mohl být uvolněný prostor využit pro sklad papíru, jsou nutné bezpečnostní úpravy v rámci požární bezpečnosti.

Dodejme, že jeden z kontejnerů dodaných firmou Elektrowin je určen pro uskladnění chlazení. Druhý pak slouží pro elektrozařízení, a to jak pro velké, tak malé spotřebiče.

Odběr starých elektrozařízení má Jičín zajištěn prostřednictvím společností Asekol a Elektrowin. S odběrem vysloužilých zářivek městu pomáhá společnost Ekolamp. Staré elektrozařízení nepatří do směsného odpadu. Jsou pro něj určeny červené kontejnery, kterých je v jičínských ulicích umístěno celkem 18. Vhazovat do nich lze jakékoliv elektro, které projde přes bubnový vstup, větší kusy je třeba odevzdávat ve sběrném dvoře v Konecchlumského ulici. Stará elektrozařízení jsou totiž z velké části recyklovatelný odpad, a pokud skončí ve směsném odpadu, putují na skládku a potenciál není vůbec využit. Pro výrobu nových elektrozařízení se pak musí vytěžit a vyrobit více surovin, a tím i spotřebovat více energie. Firma Elektrowin uvádí, že v roce 2019 se díky recyklaci elektroodpadu přispělo ke snížení produkce skleníkových plynů o 15 milionů tun oxidu uhličitého.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Vedle atletického stadionu na louce na Heulose se začalo lyžovat

21:30 Jihlava: Vedle atletického stadionu na louce na Heulose se začalo lyžovat

Technický sníh ze sněžných děl by měl vydržet vyšší teploty i po oblevě, lyžaři v Jihlavě se tedy za…