Jičín: Stavební úřad se dočasně přestěhuje na 17. listopadu

03.03.2021 18:55

V období od 15. do 19. března 2021 nebude Stavební úřad MěÚ Jičín dostupný pro veřejnost. Důvodem je stěhování z důvodu rekonstrukce. Od 22. března 2021 bude stavební úřad dostupný na adrese 17. listopadu 1074, což je budova, kde sídlí Komerční banka.

Jičín: Stavební úřad se dočasně přestěhuje na 17. listopadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

V budově Městského úřadu Jičín na Žižkově náměstí probíhá rozsáhlá rekonstrukce střechy a podkroví. V roce 2021 se práce přesunuly nad trakt, kde mimo jiné sídlí stavební úřad. Byl zjištěn velmi špatný stav stropů, a ačkoliv to původně nebylo plánováno, stavební úřad a několik dalších kanceláří se musí dočasně přestěhovat. Vzhledem k náročnosti stěhování bude nutné na jeden pracovní týden zcela uzavřít stavební úřad pro veřejnost. Budova v ulici 17. listopadu, do které se úřad dočasně přemístí, je v majetku města Jičína. Předpokládá se, že zde bude působit po celý zbytek roku 2021. Na Žižkově náměstí budou probíhat intenzivní práce, proto se omlouváme návštěvníkům za poněkud snížený komfort. 

Objekt na Žižkově náměstí historicky vznikl spojením několika budov různého stavebního provedení. Jeho střechy byly ve špatném stavu. Stavební práce započaly v roce 2020 a realizuje je firma RITUS s.r.o. V první etapě se uskutečnila rekonstrukce krovů nad Ekonomickým odborem MěÚ Jičín, kvůli čemuž bylo nutné dočasně přestěhovat kanceláře Odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Jičín a také kanceláře oddělení informatiky. Rekonstrukce se určitým způsobem dotkla většiny kanceláří od prvního patra výše. Druhá etapa se týká právě střechy nad stavebním úřadem a byla zahájena v roce 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: K bytovkám vedle obchodu Lidl povede nový sjezd

7:29 Domažlice: K bytovkám vedle obchodu Lidl povede nový sjezd

Zastupitelé na svém posledním jednání schválili uzavření dodatku ke smlouvě o smlouvě budoucí směnné…