Jičín má schválenou dotaci od Královéhradeckého kraje na stacionář Domovinka

29.10.2020 17:04

Rada města schválila přijetí dodatku ke smlouvě o poskytnutí dotace od Královéhradeckého kraje na projekt Zvýšení kapacity a zkvalitnění zázemí denního stacionáře Domovinka v Jičíně o dalších 15 mil. Kč.

Jičín má schválenou dotaci od Královéhradeckého kraje na stacionář Domovinka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

Přitom město Jičín již v letošním roce získalo na rekonstrukci Domovinky od Královéhradeckého kraje dotaci ve výši 4 mil. Kč.

Ve stávajícím městském objektu jsou poskytovány sociální služby pro starší občany, které zajišťuje příspěvková organizace Sociální služby města Jičína. Zastaralost objektu a nevyhovující podmínky, které neumožňují přijetí více klientů ani rozšíření nabídky aktivit pro ty stávající, představují dlouhodobý problém. A vzhledem k tomu, že obyvatelstvo stárne, je nutné otázku zajištění péče o seniory neodkládat, ale řešit již nyní. To si uvědomuje nejen město Jičín, které rekonstrukci Domovinky zařadilo mezi své priory v Plánu rozvoje sociálních služeb, ale také Královéhradecký kraj, který svou podporou napomáhá ke zvýšení dostupnosti sociálních služeb nejen pro jejich uživatele, ale i pro osoby, které o tyto seniory pečují.

V červenci 2020 proto byla uzavřena Smlouva o dílo na rekonstrukci objektu se společností VALC, s.r.o. Hradec Králové. Stavební práce v hodnotě téměř 30 mil. Kč bez DPH, ale dosud nebyly zahájeny. Nejprve totiž musel být zrekonstruována část páteřního teplovodu v uvedené lokalitě. Investorem této akce za 1,6 mil. Kč byla Správa nemovitostí města Jičína a stavebně ji zajišťovala společnost TZB Kladno. Plánovaná rekonstrukce Domovinky bude komplexní, výrazných změn dozná jak interiér, který bude plně bezbariérový, ale promění se i vzhled budovy a nejbližšího okolí. Zázemí pro 35 klientů by mělo být dokončeno v polovině roku 2022.

V současném nouzovém stavu bylo rozhodnuto, že ve stacionáři Domovinka bude dočasně přerušeno poskytování služeb a je v tuto chvíli uzavřen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jičín: Knihovna Václava Čtvrtka je třetí nejlepší v republice

8:38 Jičín: Knihovna Václava Čtvrtka je třetí nejlepší v republice

Již delší čas víme, že jičínská Knihovna Václava Čtvrtka se probojovala do finálového klání Knihovna…