Jičín nechá zpracovat dokumentaci na opravu omítek v Čestném dvoře Lodžie

25.05.2023 16:14 | Tisková zpráva

RM schválila cenovou nabídku Ing. arch. Petra Dostála na zpracování projektové dokumentace pro opravu vnějších omítek na Čestném dvoře Valdštejnské lodžie. Architekt ji vypracuje za 432 000 korun.

Jičín nechá zpracovat dokumentaci na opravu omítek v Čestném dvoře Lodžie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Už letos se zpřístupní většina budov na Čestném dvoře, neboť bude dokončen projekt výstavby multifunkčního sálu. Tím se také navýší zájem a návštěvnost Valdštejnské lodžie, což přinese požadavek veřejnosti na zlepšení vizáže historických budov.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 20370 lidí

Projektová dokumentace proto navrhne postup opravy omítek, dodá podklady pro stavební povolení a předloží odhad nákladů. Samotná realizace bude potom na rozhodnutí města dle finančních možností a záviset bude také na dotačních možnostech. V budoucnosti však rekonstrukce omítek bude muset proběhnout, protože jejich stav není dobrý a při dalším zhoršení by mohly opadávat.

Ing. arch. Petr Dostál se projekčně podílel na opravě části vnitřních prostor, tudíž je seznámen se stavem objektu Lodžie. Zástupci města ho oslovili, aby předložil cenovou nabídku. Projektová dokumentace bude zpracována tak, aby bylo možné provádění oprav po etapách dle finančních možností města.

Cena za vypracování dokumentace pro stavební povolení, a poté pro realizaci stavby je v místě a čase obvyklá a odpovídá celkové složitosti památkového objektu. Dokumentace navrhne opravu omítek konkrétně v jihozápadní, severozápadní a severovýchodní části Čestného dvora včetně obou průjezdů. Celková plocha těchto fasád je 1700 m2.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Do ulic se vrací běžci, půlmaraton v neděli významně omezí dopravu

22:31 Zlín: Do ulic se vrací běžci, půlmaraton v neděli významně omezí dopravu

Festivalový půlmaraton v neděli 4. června omezí nebo zcela uzavře několik zlínských ulic, změny se o…