Jičínští studenti řešili s německými občany otázku migrace

03.06.2016 10:45 | Zprávy
autor: PV

Město Jičín uspořádalo se svým německým partnerem, městem Erbach, společný projekt s názvem "V integraci je síla", který proběhl koncem května v rámci Valdštejnských slavností v Jičíně.

Jičínští studenti řešili s německými občany otázku migrace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Během něj mj. proběhl v aule Lepařova gymnázia workshop na téma „Kdo jsou to Evropané?“ Diskuze se zúčastnili studenti místního gymnázia a obchodní akademie, kteří diskutovali s obyvateli německého města Erbach.

Diskusní fórum a workshop na téma „Kdo jsou to Evropané?“ proběhly v aule gymnázia v pátek 20. května. Diskutovalo zde zhruba 90 účastníků na téma migrace, a to z pohledu integrace osob, multikulturalismu a soužití národů. „Tento projekt je dalším počinem k prohloubení a upevnění dlouhodobé česko-německé spolupráce mezi partnerskými městy Jičín a Erbach. Základní ideou je podpořit přeshraniční dialog nejen o současných problémech v Evropě, ale prostřednictvím připomenutí historie posílit evropskou identitu založenou na společných historických hodnotách,“ vysvětluje cíle projektu místostarosta města Mgr. Petr Hamáček. Hlavní téma - otázka migrace a aktuálních evropských problémů, byla řešena nejen z pohledu mezinárodního, ale také mezigeneračního. Svůj pohled na situaci představili jak mladí lidé, čeští studenti, tak i Erbašané, mezi kterými byli i občané seniorského věku. Ti mají bohaté zkušenosti s dlouhodobým soužitím s národnostními menšinami a mohli tak předat své zkušenosti ostatním účastníkům. Studenti byli spolu se svými učiteli a německými kolegy rozděleni do skupin, ve kterých toto téma v němčině diskutovali a poté přednesli přede všemi své výstupy, ke kterým ve skupině došli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Zvyšujeme frekvenci kropení ulic

7:27 Ústí nad Labem: Zvyšujeme frekvenci kropení ulic

Nadcházející tropické teploty bere město vážně. Pro zvýšení bezpečnosti a komfortu obyvatel se rozho…