Jihlava: Barevné čáry na ulici Stavbařů nejsou dílem města, jde o soukromé aktivity

15.04.2025 7:00 | Tisková zpráva

V reakci na článek publikovaný na serveru iDnes město Jihlava upozorňuje, že vodorovné značení v odbočce z ulice Stavbařů nevzniklo z podnětu města, ani nesouvisí s jeho systémem parkovacích zón. Jedná se o soukromý pozemek, kde město nemá žádnou rozhodovací pravomoc.

Jihlava: Barevné čáry na ulici Stavbařů nejsou dílem města, jde o soukromé aktivity
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Město Jihlava se důrazně ohrazuje proti zavádějícím informacím zveřejněným v článku vydavatelství Mafra o údajné změti barevných čar v ulici Stavbařů. Článek mylně spojuje vodorovné značení na této ploše s městským systémem parkování, přestože jde o soukromý pozemek, na kterém město nemá žádnou pravomoc.

„Tato konkrétní plocha není ve vlastnictví města, a jakékoli značení zde není součástí schváleného dopravního systému města Jihlavy,“ uvedl primátor Jihlavy Petr Ryška. Značení podle jeho slov ani nemá charakter oficiální dopravní značky a z dopravního hlediska tedy není závazné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Zadlužení ČR

Jaký je váš cíl - budoucí vlády, co se týká snížení zadlužení ČR? Co přesně myslíte tím efektivním hospodařením? Zatím mi přijde, že plánujete spíš rozdávat. Otázkou je, na čí úkor to bude, a zda se tím neprohloubí jen naše zadlužení? Nebo kde na vše chcete vzít? Budete zvyšovat daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Burza škol představí základní školy

19:06 Litoměřice: Burza škol představí základní školy

Devátý ročník Burzy škol se bude konat v úterý 25. listopadu od 15 do 17 hodin v Kulturním a kreativ…