Jihlava: Brtnické předměstí jako semestrální práce studentů architektury

06.10.2022 17:39 | Tisková zpráva

V minulém týdnu studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně zavítali na třídenní workshop do Jihlavy. Tématem jejich letošních semestrálních prací je totiž jeden z nejkrásnějších příjezdů do centra Jihlavy – Brtnická ulice.

Jihlava: Brtnické předměstí jako semestrální práce studentů architektury
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Úkoly studentů VUT v Brně se liší podle ročníků – starší zaměřují na urbanismus místa, mladší budou řešit spíše jednotlivé dostavby. Základem každé architektonické práce je však definice a nastudování daného místa, což bylo cílem třídenního workshopu v Jihlavě. Kromě zkoumání různých plánů a dokumentů si studenti část města prošli a názory na něj získali i od samotných pracovníků Magistrátu města Jihlavy, a to zejména z Útvaru městského architekta (ÚMA) nebo oddělení geografických informačních systémů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Zadlužení ČR

Jaký je váš cíl - budoucí vlády, co se týká snížení zadlužení ČR? Co přesně myslíte tím efektivním hospodařením? Zatím mi přijde, že plánujete spíš rozdávat. Otázkou je, na čí úkor to bude, a zda se tím neprohloubí jen naše zadlužení? Nebo kde na vše chcete vzít? Budete zvyšovat daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Úklid listí může vypadat jako letní seč

11:17 Jihlava: Úklid listí může vypadat jako letní seč

Městská zeleň prochází úklidem. Pro sběr listí jsou používány stejné stroje, které v letním období s…