Jihlava: Dopravní terminál Jihlava – Staré Hory je otevřen

25.10.2019 21:10

Od letošního února probíhala v Jihlavě v ulici Na Dolech výstavba dopravního terminálu. Nový přestupní uzel bude mít regionální význam mezi osobní vlakovou, veřejnou linkovou a městskou hromadnou dopravou. Terminál obsahuje zastávky pro zmíněné druhy veřejné hromadné dopravy a navíc zajišťuje jejich adekvátní návaznost na cyklistickou a pěší dopravu. Dopravní terminál Jihlava – Staré Hory byl slavnostně otevřen 25. října.

Jihlava: Dopravní terminál Jihlava – Staré Hory je otevřen
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

„Dopravní terminál ve Starých Horách by se měl stát malým bratrem pro plánovaný mnohem větší Centrální dopravní terminál. A to jak z hlediska užitnosti, tak z hlediska spolupráce na výstavbě, během které se do práce zapojila i Správa železniční dopravní cesty, a to ve formě výškové úpravy nástupiště vlakové zastávky,“ uvedl náměstek pro oblast rozvoje města Petr Laštovička.

Nový přestupní terminál v sobě integruje točnu MHD s konečnou zastávkou, původní výstupní a nástupní zastávku pro veřejnou linkovou dopravu doplněné o přístřešky pro cestující, a vlakovou zastávku.

V prostoru mezi konečnou zastávkou MHD a vlakovým nástupištěm byla vybudována nová uzavřená čekárna se sociálním zařízením pro cestující a zázemím pro řidiče MHD. V čekárně nechybí elektronický informační systém a nezbytný mobiliář, u budovy terminálu jsou pak kromě jízdenkového automatu MHD k dispozici také cyklostojany a cykloboxy.

Tento projekt byl spolufinancován ze strukturálních fondů Evropské Unie v rámci Integrovaného regionálního operačního programu, a to prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje území Jihlavské sídelní aglomerace. Dotace na více než osmi milionovou investici by měla dosáhnout necelých sedmi milionů korun. Zhotovitelem stavby byla společnost SATES Čechy s. r. o.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Nová výstava na zámku přibližuje milování v přírodě

7:35 Vsetín: Nová výstava na zámku přibližuje milování v přírodě

Poučnou i zábavnou sondu do světa rozmnožování v živočišné říši nabízí nová výstava Milování v příro…