Jihlava postupně ruší 1 100 l kontejnery na bioodpad v lokalitách, kde převažuje zástavba rodinných domů. Většina jejich majitelů totiž využívá vlastní přidělenou nádobu nebo dotovaný kompostér na svém pozemku a hnědý kontejner je proto v daném místě zbytečný.
Pokud někdo z vlastníků rodinných domů zatím individuální nádobu na bioodpad nemá, může o ni zažádat. Stejně jako o koupi dotovaného kompostéru. „Žádosti přijímáme na našem odboru, konkrétně na oddělení služeb v životním prostředí,“ poradila vedoucí odboru životního prostředí Katarína Ruschková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV