Jihlava: Město nabízí pozemky a domy k prodeji

07.04.2021 13:55

Jihlavští zastupitelé schválili výhodný prodej jednoho pozemku a domu. Město nabízí další nemovitosti k prodeji, pro snadnější orientaci v aktuálních nabídkách vytvořilo přehlednou interaktivní mapu.

Jihlava: Město nabízí pozemky a domy k prodeji
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

Na dubnovém jednání zastupitelů byl schválen prodej pozemku v lokalitě Na Kalvárii za více než dva miliony korun a prodej domu na Sokolovské ulici za necelých osm milionů korun. Město nabízí k prodeji i další pozemky, byty či nemovitosti, a to jak pro širokou veřejnost, tak pro developery. Pro snadnější orientaci byla odborem informatiky vytvořena přehledná mapa aktuálních nabídek, kterou lze najít ZDE.

Anketa

Je Janek Ledecký dezinformátor?

32%
68%
hlasovalo: 8626 lidí

„Z vlastní zkušenosti vím, že Jihlava je město příjemné pro život. Proto chceme bydlení v Jihlavě udělat dostupnější a otevřít naše město novým obyvatelům a investorům. Společně se tak budeme moci podílet na jeho budoucím rozvoji a stát se hrdými Jihlaváky,“ uvedl náměstek pro oblast majetku Martin Laštovička.

V mapě je již nyní zveřejněno deset prvních pozemků v majetku města, které jsou určeny k prodeji. Na prodej bude vždy vyhlášeno výběrové řízení s tím, že jej musí vždy schválit zastupitelstvo města. U vybraných pozemků bude jednou z podmínek prodeje také předložení architektonické studie útvaru městského architekta. Podrobné podmínky prodeje budou vždy v dostatečném předstihu uveřejněny na internetových stránkách města.

Nově lze bydlení v Jihlavě najít například na Bedřichově, ve Vysoké, na Pávově ale i v centru města, kde jsou na prodej plochy pro výstavbu bytových a polyfunkčních domů například na pozemku v Bezručově ulici nebo na křižovatce ulic U Dvora a Pod Příkopem. K mání je i pozemek ve svahu s výhledem do krajiny Sasovského údolí u Krajní ulice, vhodný pro rodinné bydlení.

Další informace může zájemcům podat architektka Kateřina Bezděkovská z útvaru městského architekta na e-mailové adrese katerina.bezdekovska@jihlava-city.cz nebo na telefonu 565591655.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bruntál: Vodní záchranáři připravili mola na sezonu

8:36 Bruntál: Vodní záchranáři připravili mola na sezonu

Slezská Harta – Přístavní molo v Mezině pro elektroloď Harta je od jara na novém místě. O jeho přesu…