Jihlava: Město začíná hledat jednatele multifunkční arény

26.09.2023 16:14 | Tisková zpráva

Rada města Jihlavy schválila podmínky výběrového řízení na jednatele budoucí společnosti, provozující Horáckou multifunkční arénu. Město chce vybrat toho nejlepšího z nejlepších, protože jeho osobnost bude klíčová pro úspěch celého projektu.

Jihlava: Město začíná hledat jednatele multifunkční arény
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Podmínky výběrového řízení schválili radní města 25. září 2023 a v nejbližších dnech budou zveřejněny ve všech informačních kanálech města, na pracovních webech, na sociálních sítích, v internetových vyhledávačích a podobně. „Zapojíme také agentury, specializované portály jako např. Jobs.cz a Linkedin nebo zapojíme i tzv. head huntery. Prostě využijeme všechny dostupné možnosti, abychom našli co nejlepšího manažera,“ řekl primátor Petr Ryška.

Výběrové řízení podle jeho slov poběží v následujících šesti týdnech. „Osobnost jednatele bude naprosto klíčová, aby byl projekt arény úspěšný. Chceme najít nejlepšího z nejlepších, čemuž bude odpovídat i ohodnocení a další nabízené benefity,“ říká radní a manažer výstavby arény David Beke.

Anketa

Zvládl podle vašeho názoru moderátor ČT Jakub Železný páteční debatu s Miroslavem Ševčíkem v Událostech, komentářích?

1%
98%
hlasovalo: 11766 lidí

Jednatel by měl mít vysokoškolské vzdělání a minimálně pětiletou zkušenost práce ve vedoucí funkci a měl by znát příslušnou legislativu. Jeho velkou výhodou by byla zkušenost s vedením obdobné organizace. Měl by mít také přehled o ekonomických zásadách řízení obchodní společnosti, organizační schopnosti, velmi dobré komunikační, prezentační a řídicí dovednosti a kultivovaný mluvený i písemný projev. Podmínkou je i psychická odolnost vůči stresu.

Město novému manažerovi haly nabízí odpovídající finanční ohodnocení, prémie až do výše 30 % z roční odměny, služební automobil, mobilní telefon a notebook nebo možnost získání bydlení v Jihlavě. Jednatel by měl nárok i na měsíční odměnu v době pracovní neschopnosti a po dvou letech ve funkci také na odstupné ve výši šestinásobku měsíční odměny.

Podrobnější informace ohledně pozice jednatele budoucí obchodní společnosti podá radní města a manažer výstavby arény David Beke. „Ideální by bylo mít jednatele vybraného do konce roku tak, aby v únoru 2024 mohlo zastupitelstvo schválit založení nové obchodní společnosti. Na vynikajícího manažera si však rádi počkáme i delší dobu. Ne každý profesionál se může uvolnit tak rychle ze stávajícího zaměstnání,“ uvědomuje si David Beke.

Jakmile budou zveřejněny veškeré detaily k výběrovému řízení, najdou je uchazeči také na pracovním webu města Jihlavy ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Jak vysokou částkou lze ocenit veřejný zájem?

13:05 Jablonec nad Nisou: Jak vysokou částkou lze ocenit veřejný zájem?

Vedení statutárního města Jablonec nad Nisou si je vědomé toho, že cena za pozemky u přehrady v loka…