Jihlava: Místní loni více recyklovali, zejména bio a nebezpečný odpad

23.01.2025 10:46 | Monitoring
autor: PV

Obyvatelé Jihlavy se snaží více třídit odpad a využívat k tomu sběrné dvory.

Jihlava: Místní loni více recyklovali, zejména bio a nebezpečný odpad
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Jak ukazují čerstvé údaje Služeb města Jihlavy, v roce 2024 vzrostlo množství odevzdaného nebezpečného odpadu ve všech třech městských sběrných dvorech. Nárůst zaznamenal také bioodpad a kovy. Naopak mírný pokles zaznamenal objemný odpad, papír a sklo.

Celkově v loňském roce Jihlavané odevzdali více než dva tisíce tun odpadu a 23 tisíc kusů elektrozařízení.

Služby města Jihlavy provozují na území Statutárního města Jihlava tři sběrné dvory. Největší a nejdéle sloužící, je sběrný dvůr na ulici Havlíčkova v areálu SMJ. Dále pak v Brtnické a Rantířovské ulici. Dvory jsou určeny pouze občanům města Jihlavy, nikoliv podnikatelům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Je pravda, že chcete řídit dvě ministerstva až do prezidentských voleb?

A co když Pavel obhájí? Nehledě na to, že volby jsou až za dlouho. Myslíte, že je to únosné a pro ČR nějak přínosné, že bude bez plnohodnotného ministra? Proč je pro vás takový problém navrhnout někoho jiného? Nebo to nemáte lidi a strana rovná se jen Turek, potažmo vy a pár dalších?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: U domů s pečovatelskou službou byly instalovány kamery

10:23 Mladá Boleslav: U domů s pečovatelskou službou byly instalovány kamery

Město Mladá Boleslav pokračuje v opatřeních zaměřených na zvýšení bezpečnosti svých obyvatel.