Jihlava: Pěstírna spojila město s aktéry kultury i cestovního ruchu

20.06.2021 20:00

Přes 30 hostů se zúčastnilo online setkání zástupců města se zájemci z oblasti kultury, cestovního ruchu a veřejného prostoru nazvané Pěstírna.

Jihlava: Pěstírna spojila město s aktéry kultury i cestovního ruchu
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Na online setkání se debatovalo například o plánované rekonstrukci areálu Modeta, budoucnosti Domu Gustava Mahlera či architektonickém konceptu revitalizace Masarykova náměstí. Přítomni byli kromě primátorky města Karolíny Koubové také ředitel nové příspěvkové organizace Brána Jihlavy Jakub Deml, bývalá manažerka Strategie Ivana Jelínková a manažerka současná, Michaela Kružíková. Další Pěstírna, na které zástupci města debatují společně s aktéry, je naplánována k závěru tohoto roku.

Ivana Jelínková z pozice bývalé manažerky zhodnotila 4 roky působnosti Strategie pro kulturu, volný čas a cestovní ruch ve městě Jihlavě, která je vytvořena pro roky 2017 – 2024. „Bylo však potřeba promluvit i o plánech do budoucna, probírali jsme proto aktualizaci Strategie, a zejména třetí akční plán, který je v rámci Strategie naplánován do roku 2022. Těšíme se, že letos díky jednomu z projektů akčního plánu vznikne první jihlavský mural art, který, jak doufáme, vzbudí diskuzi,“ uvedla Michaela Kružíková, nová manažerka Strategie z odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu.

Ředitelem Brány Jihlavy byla představena vize rozvoje organizace, která se chce zaměřit na růst a spolupráci v oblasti cestovního ruchu, a také na spolupráci s jihlavskými aktéry v oblasti kultury. „V oblasti cestovního ruchu je naplánován například vznik nových propagačních materiálů města,“ doplnil Jakub Deml.

Zájemcům byly představeny akce, které jsou chystány pro letošní rok. Mezi ty mimo jiné patří také umístění informačních tabulí ke Skrytým příběhům – městské hry založené na mobilní aplikaci, díky které lze zjistit podrobnosti z minulosti Jihlavy přímo v místě jejího dění. Dále bude například zavedeno nové kulturní ocenění, které má po pandemii motivovat kulturní aktéry k pokračování ve své činnosti.

Veškeré prezentace z Pěstírny a další informace lze najít na webu města zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Stavba nové okružní křižovatky západního okruhu prodlužuje omezení v dopravě do poloviny září

7:34 Plzeň: Stavba nové okružní křižovatky západního okruhu prodlužuje omezení v dopravě do poloviny září

Od dubna 2021 je omezena doprava v ulici Karlovarská a Studentská na Košutce u stadionu Kooperativa …