Jihlava: Při instalaci protihlukových stěn se otevře i starý sjezd na Pávov

01.10.2020 21:23

Obyvatelé Pávova se mohou těšit na lepší dostupnost autem z blízkého průmyslového centra. Zastupitelé města na jednání 21. září odsouhlasili spolupráci Jihlavy a Ředitelství silnic a dálnic ČR při stavbě protihlukové stěny na silnici I/38 včetně vybudování napojení na Pávov.

Jihlava: Při instalaci protihlukových stěn se otevře i starý sjezd na Pávov
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

Za tímto účelem uzavřelo město s Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky (ŘSD ČR) smlouvu o spolupráci, jejímž předmětem je zejména dohoda týkající se zpracování projektové dokumentace ve stupni dokumentace pro stavební povolení, zpracování zadávací dokumentace, a to na celou stavbu, zajištění výběru zhotovitele stavby, zajištění archeologického průzkumu a dohledu, činností technického dozoru investora, činností autorského dozoru a činností koordinátora BOZ.

V rámci záměru ŘSD ČR, kterým je výstavba protihlukových stěn podél komunikace I/38 v oblasti Pávova pro zajištění naplnění hlukových limitů, město zajistí stavební úpravu a otevření sjezdu na Pávov.

ŘSD ČR bude v pozici hlavního inženýra stavby. Stavební náklady bude jak město, tak i ŘSD ČR, hradit na základě samostatných faktur, na základě samostatných smluv o dílo, a to v souladu s rozdělením stavebních objektů tak, jak bylo rozdělení dohodnuto ve smlouvě o spolupráci. Nestavební náklady pak budou hrazeny s odpovídajícím procentním podílem vycházejícím z rozdělení nákladů stavby. Rozpočet stavby není prozatím upřesněn, náklady města jsou pouze odhadovány mezi 15-20 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Energeticky úsporná opatření MŠ Mozartova a Mánesova a ZŠ Čechovická

19:44 Prostějov: Energeticky úsporná opatření MŠ Mozartova a Mánesova a ZŠ Čechovická

Budovy v majetku města prošly energeticky úspornými opatřeními - zejména zateplením stavebních kons…