Jihlava: Připomínka obětí justičních vražd

08.08.2023 22:31 | Tisková zpráva
autor: PV

Pietní akt doprovázelo pochmurné počasí. Přesto se u památníku obětí politických procesů z 50. let minulého století sešly desítky lidí, kteří uctili jejich památku.

Jihlava: Připomínka obětí justičních vražd
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Jihlavané si v neděli 6. srpna připomněli oběti politických procesů 50. let. Vzpomínkové setkání se uskutečnilo u památníku u budovy Vysoké školy polytechnické Jihlava v ulici Tyršova, kde byla v minulosti  věznice krajského soudu. Na tamním dvoře byli 3. srpna 1951 popraveni političtí vězni Václav Drbola, František Kopuletý, Antonín Mityska, Drahoslav Němec, František Pařil, Antonín Plichta a Antonín Škrdla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Horácká aréna má titul i nominaci architektů

16:09 Jihlava: Horácká aréna má titul i nominaci architektů

Horácká aréna uspěla ve Stavbě Vysočiny a dostala se mezi 25 staveb České ceny za architekturu. V Ce…