Jihlava: Propojka Telečské a U Hřbitova nebude. Vadí hygienikům

21.09.2017 16:00

Podmínky hygieniků by navýšily náklady na jednoduchou spojku ulic o polovinu.

Jihlava: Propojka Telečské a U Hřbitova nebude. Vadí hygienikům
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Mnoho si slibovala jihlavská radnice od propojení ulic U Hřbitova a Telečské. Jednoduchá, třicet metrů dlouhá propojka by nahradila provizorní silniční panely, které v současnosti slouží pouze pro chodce. Propojení z konce obydlené části Telečské by pomohlo svést část dopravy na kapacitnější ulici U Hřbitova, resp. Seifertovu a následně Wolkerovu.

„Došlo by k lepšímu rozložení dopravy v těchto a navazujících ulicích a tedy k celkovému snížení intenzity dopravy v této části města. Nehledě na to, že by se zde daly lépe vést objízdné trasy v případě budoucích oprav komunikací, kanalizace a podobně,“ vysvětluje přínos uvažované spojky náměstek pro oblast investic a dopravy Vratislav Výborný.

Ve fázi územního řízení se všechny dotčené orgány vyjádřily k návrhu kladně, vyjma krajské hygienické stanice a to z důvodu nepříznivých hlukových podmínek. „Hygiena“ stavbě dává zelenou jedině s podmínkou, že v obytných místnostech sousedícího bytového domu město nainstaluje zařízení zajišťující „dostatečné větrání jiné, než otevřenými okny“. Ani argument radnice, že projekt na ulici U Hřbitova počítá s výměnou hlučné dlažby za podstatně tišší asfaltový povrch, což bude mít pozitivní dopad na hladinu hluku v celém okolí, hygieniky ke změně názoru nepřiměl.

„Zařízením nuceného větrání by bylo nutné vybavit asi deset domácností, patřičná ventilace jednoho bytu by přišla asi na 80 tisíc korun. Předpokládané náklady propojky za 1,5 milionu by tak vyskočily o více než polovinu. S ohledem na takové neúnosné navýšení jsme se museli rozhodnout tuto nepochybně přínosnou a připravenou akci zastavit,“ vysvětlil náměstek Vratislav Výborný.

Záměr propojení ulic Telečské a U Hřbitova dále zahrnoval vybudování chodníků včetně přechodů a veřejného osvětlení, úpravu parkovacích stání a výměnu povrchu v části ulice. Ulice Telečská a U Hřbitova by byly hlavními, nová propojka by byla vedlejší komunikací. Radnice hodlala do úpravy komunikací v tomto místě celkem investovat více než pět milionů korun. Propojka navazuje na záměr celkové rekonstrukce ulice Telečské, s propojením počítá i územní plán Jihlavy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Odmítáme trvalou dopravní uzavírku obou břehů Vltavy

4:32 Pospíšil (TOP 09): Odmítáme trvalou dopravní uzavírku obou břehů Vltavy

Komentář na facebookovém profilu k uzavírkám v Praze