Jihlava: Recyklací elektrospotřebičů občané výrazně ulevili přírodě

24.07.2017 13:04 | Zprávy
autor: PV

Občané loni odevzdali k recyklaci 3.131 televizí, 1.457 monitorů a 55 tun drobného elektra.

Jihlava: Recyklací elektrospotřebičů občané výrazně ulevili přírodě
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

108.181,57 litrů ropy, 1.957,54 MWh elektřiny, 8.605,79 m3 vody a 71,81 tun primárních surovin. Takové množství surovin nemusí být spotřebováno díky tomu, že občané Jihlavy odevzdávají k recyklaci použité elektrospotřebiče. Navíc Jihlaváci snížili emise skleníkových plynů o 409,61 tun CO2 a produkci nebezpečných odpadů o 1.773,56 tun. Informace vycházejí ze studie neziskové společnosti ASEKOL.

„Výsledek studie prokázal, že zpětný odběr elektrozařízení, i toho nejmenšího, má nezanedbatelně pozitivní dopad na životní prostředí. Všem, kteří se chovají zodpovědně k životnímu prostředí, patří poděkování,“ vyjádřil se primátor města Rudolf Chloupek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Proč zřizovat nějako krizovou komisi?

Kdo by měl být jejím členem? Kdo by ji jmenoval? Na jak dlouho? A jestli se může sejít a rozhodovat nějaká komise, proč by nemohl i parlament? Nějak to nechápu a myslím, že by o zásadních věcech měli rozhodovat politici, které si volíme ne bůh ví kdo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Město ukáže, kolik talentu mezi seniory máme

7:17 Ústí nad Labem: Město ukáže, kolik talentu mezi seniory máme

Výtvarná a literární soutěž SEN-ART 2026 nabízí jedinečný prostor pro všechny seniory nad 60 let.