Jihlava: Rozšíření Hradební ulice se minimálně o měsíc zpozdí

18.06.2019 7:37

Stavbu pozastavilo odkrytí kanalizace ve špatném technickém stavu. Město ji vymění.

Jihlava: Rozšíření Hradební ulice se minimálně o měsíc zpozdí
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

Při sanaci plochy pod povrchem nového jízdního pruhu na Hradební ulici museli jít pracovníci zhotovitele stavby z důvodu nevyhovujících zátěžových zkoušek o 15 centimetrů níže, kde objevili kanalizační infrastrukturu ve špatném technickém stavu. Kvůli stanovení dalšího postupu musely být práce pozastaveny a dokončení stavby se tak prodlouží minimálně do září.

„Po jednání zástupců města s vlastníkem, jímž je Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko a  pracovníky provozovatele kanalizace, Vodárenskou akciovou společností, se statutární město Jihlava o realizace této přeložky postará v rámci stavby, aby se mohlo co nejrychleji ve výstavbě pokračovat,“ uvedl náměstek pro oblast rozvoje města Petr Laštovička.

Rada města na svém červnovém jednání schválila dodatek smlouvy, v polovině měsíce se tedy začalo s opravou kanalizační přeložky. „Samotný proces prací spojených s přeložkou kanalizace však bude trvat několik týdnů, protože dodací lhůty kanalizačního potrubí jsou zhruba tři týdny. Z tohoto důvodu se termín pro dokončení stavebních prací minimálně do září prodlouží,“ doplnil Petr Laštovička.

Frekventovaná komunikace se dočká rozšíření ke křižovatce s ulicí Znojemskou, v pravém pruhu ve směru od Brněnského mostu vznikne BUS pruh. Původní investice do komunikace přesahovala 9 milionů 200 tisíc korun, dodatečné stavební práce investici navýší přibližně o dalších 300 tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: Autovrakům zvoní hrana, čeká je odtažení

13:55 Bohumín: Autovrakům zvoní hrana, čeká je odtažení

Konec blokování parkovišť dlouhodobě stojícími aut bez technické a pojištění. Díky novele silničního…