Jihlava: Staňte se průzkumníkem městské divočiny

19. 4. 2021 21:21

Všimli jste si malých očiček, pomrkávajících z dlažby Masarykova náměstí? Souvisejí s výstavou OKULÁR Elišky Hanuš a Hany Sommerové v Nonstrop galerii v Malé Lazebnické ulici.

Jihlava: Staňte se průzkumníkem městské divočiny
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

Výstava OKULÁR zde bude až do konce června a její součástí je doprovodná hra, díky které se můžete stát průzkumníkem městské divočiny.

„Ve venkovní galerii Nonstrop jsou zavěšeny tři průsvitné objekty z plexiskla, jejichž tvarosloví vychází a přímo reaguje na podobu výstavní uličky. Divák je tak vytrhnut z každodenního vnímání okolního prostředí a může se na známá místa podívat novou perspektivou,“ uvedly autorky díla.

K výstavě je přichystán doprovodný program, který rozšiřuje myšlenky o potírání šedi každodenního dívání se na okolí. Dvojice vytvořila Sadu pro průzkumníka městské divočiny, která obsahuje papírové segmenty, které jsou vytvořené na stejném principu, jako panely v galerii. Sadu si lze vyzvednou na Městském informačním centru v jihlavské radnici dle otevírací doby.

„Průzkumník může chodit po jihlavském náměstí se souborem připravených tvarů, najít vyznačené body na mapě a hledat umístění barevných ploch v jeho pohledu na město. Před oči si tak vkládá vystříhané prvky a proměňuje viděný svět,“ doplnily autorky. Více lze najít na facebookové stránce Galerie Nonstrop.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Krumlov to s řešením klimatické změny myslí vážně

14:54 Český Krumlov to s řešením klimatické změny myslí vážně

Město Český Krumlov se připojilo k Paktu starostů a primátorů pro udržitelnou energii a klima, nejro…