Jihlava: Stavba sjezdu z dálničního přivaděče pokračuje podle plánu

03.12.2020 19:31

Přípravné práce budou pokračovat až do konce roku a výstavba bude probíhat ve dvou etapách až do července roku příštího.

Jihlava: Stavba sjezdu z dálničního přivaděče pokračuje podle plánu
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Stavba mimoúrovňové křižovatky silnice I/38 na ulici Romana Havelky začala 5. října. Od té doby stihli dělníci provést veškeré přípravné práce, které zahrnují kompletní odvodnění budoucí stavby. Zemní přípravné práce ještě probíhají a měly by být hotové do konce roku.

Anketa

Má BIS vydat Zemanovi jména ruských agentů v ČR, pakliže je prezident chce znát?

84%
16%
hlasovalo: 23597 lidí

Po novém roce na přípravu naváže samotná stavba, která bude rozdělena do dvou etap. V první se upraví jižní polovina ulice Romana Havelky, která bude obsahovat dva jízdní pruhy a větev k obchodnímu areálu. Během této etapy bude provoz veden za střídavého provozu řízeného světelnou signalizací po severní straně ulice.

„Komunikace vedoucí k obchodnímu areálu bude při tomto omezení jednosměrná a šířka jízdního pruhu na ulici Romana Havelky, po kterém se povede doprava, bude minimálně 3,5 metru,“ uvedl náměstek pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

V druhé etapě se počítá se stavbou severní část ulice R. Havelky společně se sjezdem z I/38 za vedení provozu po již hotové části komunikace, která bude mít dva jízdní pruhy a šířku 7,5 metrů. Při výstavbě sjezdu zůstane na nájezdu pruh široký minimálně čtyři metry, úplné uzavírky v těchto místech tedy v příštím roce již nebudou.

Stavba vyjde celkově na 33,3 milionů korun vč. DPH, investorem je město Jihlava a z části Krajská správa a údržba silnic Kraje Vysočina, která se podílí částkou 2,3 mil korun vč. DPH. Zhotovitelem stavby je firma Skanska a.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otrokovice: Karfíkova skluzavka bude mít své čestné místo

7:35 Otrokovice: Karfíkova skluzavka bude mít své čestné místo

a Městském koupališti Otrokovice slouží dětem již dlouhá léta skluzavka, jejíž podobu navrhl významn…