Jihlava: Střecha zimního stadionu je opět v pořádku

22.07.2018 11:46

Kompletní statický posudek s podmínkami dalšího provozu bude v srpnu.

Jihlava: Střecha zimního stadionu je opět v pořádku
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

Při revizi Horáckého zimního stadionu (HZS) statik zjistil, že na střeše budovy jsou poškozené svary, což znemožňuje využívání objektu k jeho účelu. Problém se radnici podařilo rychle vyřešit.

Odbor správy realit zajistil firmu, která označené vadné svary opravila. Na základě následné kontroly autorizovaný statik k 13. červnu opět povolil standardní provoz hokejové haly.

„Horácký zimní stadion je tak opět možné využívat stejně jako v uplynulé sezoně a nehrozí tak žádné přesunutí nebo překládání domácích zápasů HC Dukla Jihlava,“ uvedl náměstek pro správu městských realit Radek Popelka.

Z důvodu požární prevence bylo nutné před zahájením opravy na několika místech otevřít střechu a odstranit nečistoty v konstrukci, které by při zahřátí broušením a svářením mohly vzplanout. Oprava svarů vyšla na bezmála 179 tisíc korun, dalších 12 tisíc stál požární dohled a čtyři tisíce činnost koordinátora bezpečnosti práce.

„Za klub děkuji městu Jihlavě a pracovníkům odboru správy realit za to, že vše zvládli tak rychle a dobře,“ vyjádřil se jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban. V nejbližších dnech po ukončení opravy mohla začít příprava ledové plochy pro přípravné období A-týmu Dukly.

Závěrečný statický posudek město obdrží podle smlouvy v srpnu 2018, v dokumentu budou stanoveny podmínky pro další provoz konstrukce v následujícím období.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Nový projekt sociálních služeb pomůže klientům s demencí

10:04 Kroměříž: Nový projekt sociálních služeb pomůže klientům s demencí

Sociální služby města Kroměříže chystají projekt zaměřený na klienty s demencí. „Je nazvaný Inovati…