Jihlava: Svatý Jakub otevře vyhlídku

09.05.2021 15:38

Po čtyřech letech uzavření bude vyhlídková věž na kostele sv. Jakuba Většího v Jihlavě opět zpřístupněna. Je nově zabezpečena nerezovým pletivem tak, aby nehrozil pád nebo zranění.

Jihlava: Svatý Jakub otevře vyhlídku
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

Jakmile Ministerstvo zdravotnictví povolí zpřístupnění kulturních památek, otevře se opět pro veřejnost prohlídkový okruh kostela sv. Jakuba Většího v Jihlavě.

Po čtyřech letech uzavření zpřístupní opět i vyhlídkovou věž s ochozem. Je nově zabezpečena nerezovým pletivem tak, aby nehrozil pád nebo zranění.

K vidění je v kostele od roku 2020 také jedinečná gotická konstrukce krovu na hlavní chrámové lodi a rovněž interiér kostela. Současně přibyly na prohlídkové trase nové exponáty.

Zároveň s otevřením této významné jihlavské památky se upraví i režim otevírací doby. Prohlídkový okruh bude zpřístupněn každý den v týdnu kromě pondělí.

Dotace z Norských fondů získalo ze 139 žádostí pouze 16 památek v celé republice. V Jihlavě jako jediném městě se budou za přispění Norských fondů opravovat hned dvě památky zároveň. Kromě kostela sv. Ignáce ještě také dům na Masarykové náměstí 21. Tímto domem provedeme novináře ve středu 12. května.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeseník přivítá nejlepší dřevorubce

21:23 Jeseník přivítá nejlepší dřevorubce

Na Masarykové náměstí proběhne v sobotu 26. června od 17:00 hodin STIHL TIMBERSPORTS, konktrétně CZE…