Jihlava: V areálu Český mlýn se v pondělí začne stavět pumptrack

28.02.2021 20:23

Na staveništi začnou od pondělí 1. března platit bezpečnostní opatření. Město prosí kolemjdoucí, aby je respektovali a omlouvá se lidem bydlícím v okolí za omezení spojená se stavbou.

Jihlava: V areálu Český mlýn se v pondělí začne stavět pumptrack
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

Kolem pumptracku i sousedního skateparku vznikne také nové veřejné osvětlení.
Ve volnočasovém sportovně relaxačním areálu Český mlýn se začne od pondělí 1. března připravovat staveniště, na kterém do léta vyroste jeden z největších pumptracků v České republice s unikátní zrcadlovou dráhou. Se stavbou budou spojena i určitá omezení a bezpečnostní opatření, lidé procházející se nebo projíždějící na kole po cyklostezce musejí počítat s tím, že se budou pobybovat na staveništi a že jim může hrozí úraz. „Prosíme o respektování pokynů stavební firmy a omlouváme se za narušení klidu a komfortu bydlení v okolí staveniště,“  uvedla Zuzana Koutná z oboru rozvoje města jihlavského magistrátu.

Investici za přibližně tři a půl milionu korun podpoří i Kraj Vysočina. Společně s výstavbou pumptracku vyroste ve volnočasovém areálu také nové veřejné osvětlení za 800 tisíc korun.

„Pumptrackové hřiště se napojí na páteřní jihlavskou cyklostezku u řeky Jihlavy. Zároveň bude blízko zdejšímu skateparku a dětskému hřišti. Jeho součástí bude i 65 metrů dlouhý dětský okruh, na který budou moci děti na odrážedlech či úplní začátečníci,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast rozvoje města a sportu Petr Ryška.

Kromě dětského okruhu bude na hřišti i hlavní asfaltový pumptrack, ten bude dlouhý 320 metrů a jeho součástí bude zrcadlený okruh pro závody ve dvojici. „Tím bude unikátní, protože žádný pumptrack obdobných rozměrů zatím v ČR není určený k paralelní jízdě dvojic,“ doplnil náměstek Ryška s tím, že pumptrack by měl být otevřen ještě letos v létě a na hřišti bude možné pořádat i závody na kolech, skateboardech nebo koloběžkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do hradeckých školek se v pondělí vracejí děti

10:41 Do hradeckých školek se v pondělí vracejí děti

Na základě mimořádného opatření vlády se mohou od pondělí 26. dubna do mateřských škol ve vybraných …