Jihlava: Zastupitelky adoptovaly kočku divokou

7.3.2020 4:01 odp.

Příspěvek zastupitelek půjde zejména na její krmení, budou ale informovány i o důležitých událostech v jejím životě, například pokud k ní přijde z jiné zoo nový kocour nebo bude mít malá koťátka.

Jihlava: Zastupitelky adoptovaly kočku divokou
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Karolína Koubová a Lenka Mikletičová (Fórum Jihlava), Silvie Čermáková a Eva Nováková (Žijeme Jihlavou), Božena Kremláčková (KSČM), Magdaléna Skořepová (ANO) a Eva Decroix (ODS) adoptovaly divokou kočku evropskou ze Zoologické zahrady Jihlava. Dohromady zastupitelky vybraly pro kočku tři a půl tisíce korun. Adopce je na jeden rok a jihlavské zastupitelky dostaly kromě certifikátu i cedulku, která vedle kočičího výběhu v jihlavské zoo upozorňuje na její adoptivní rodiče.

„Zastupitelky budou informovány také o důležitých životních událostech kočky, Například pokud se k ní přistěhuje z jiné zoo kocour nebo bude mít malá koťátka. Zoologická zahrada adoptivní rodiče poté zve i na akce v zoologické zahradě, a to nejen na ty, které se jejich zvířat týkají,“ doplnil Martin Maláč, tiskový mluvčí Zoologické zahrady Jihlava.

Adoptovat si zvíře z jihlavské zoo může každý. Jak jednotlivec se symbolickým příspěvkem, tak firma nebo jiná organizace či skupina lidí. Certifikát je platný vždy na rok a příjmy z těchto příspěvků jdou na přímo stanovené potřeby jejich adoptovaných zvířat – krmení, topení i péči.

Kočka divoká

Jihlavská zoo nabízí adopce i na svém e-shopu, který naleznete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Hřiště s umělým povrchem prošlo rekonstrukcí

19:03 Domažlice: Hřiště s umělým povrchem prošlo rekonstrukcí

Rekonstrukce hřiště s umělým povrchem v areálu na Střelnici se dostává do závěrečné fáze. Ukončena b…