Jihlava předala ocenění, včetně toho nejvyššího

19. 5. 2017 16:00

Nejvyšší ocenění města, čestné občanství, bylo uděleno Evženu Plockovi in memoriam.

Jihlava předala ocenění, včetně toho nejvyššího
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Primátor města Jihlavy Rudolf Chloupek a náměstkyně primátora Jana Mayerová předali v gotické síni jihlavské historické radnice ceny města. Předávali i nejvyšší ocenění města, kterým je čestné občanství.

Nejvyšší vyznamenání zastupitelé udělili Evženu Plockovi in memoriam. Evžen Plocek se 4. dubna 1969 pokusil upálit na protest proti vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa, o několik dní později zemřel. Na rozdíl od zápalných obětí Jana Palacha a Jana Zajíce se komunistické cenzuře podařilo informace o jeho činu zadržet. Cenu převzal vnuk Aleš Plocek.

Čestné občanství uděluje Zastupitelstvo města Jihlavy za zcela mimořádné zásluhy ve všech oblastech lidského působení. Čestné občanství lze udělit za života nebo in memoriam.

Dalším předávaným vyznamenáním byla Cena města Jihlavy, kterou převzal šéfdirigent Filharmonie Gustava Mahlera Jiří Jakeš za dlouholetou uměleckou činnost v oboru hudby pro město Jihlavu u příležitosti životního jubilea 50 let.

Cenu města Jihlavy zastupitelé udělili také judistovi Lukáši Krpálkovi za reprezentaci Jihlavy, České republiky a dosavadní vynikající sportovní úspěchy v judu završené ziskem zlaté medaile na Olympijských hrách v Riu de Janeiru 2016. Lukáš Krpálek byl z ceremoniálu omluven.

Cena města Jihlavy uděluje Zastupitelstvo města Jihlavy fyzickým a právnickým osobám za dlouhodobě významný přínos pro město Jihlava. Cenou města může být oceněna jakákoli činnost ve všech oblastech lidského působení.

Na radnici se předávala také Ceny Rady města Jihlavy, která byla udělena čtyřikrát. Za úspěšnou sezónu 2016/2017 a zajištění účasti v extralize ledního hokeje byl oceněn Hokejový klub HC Dukla Jihlava. Cenu převzal jednatel společnosti Bedřich Ščerban.

Pavla Radová je novým držitelem Ceny Rady  města Jihlavy za dlouholetý a obětavý přístup k práci ve prospěch jihlavských seniorů u příležitosti životního jubilea 70 let.

Barbora Schreková získala Cenu Rady města za významné sportovní a trenérské úspěchy v akrobatickém rokenrolu dosažené v r. 2016.

Cenu Rady města Jihlavy převzal také Vladimír Srb za zisk zlaté medaile v půlmaratónu na Mistrovství světa veteránů v australském Perthu v roce 2016.

Cenu Rady města Jihlavy uděluje rada za významný přínos pro město spočívající zejména v činnosti vedoucí k rozvoji města Jihlavy nebo jeho propagaci, za ekonomický přínos, za aktivity v mezinárodním měřítku, za významné ovlivnění veřejného dění, za výrazný počin v daném roce, a dále u příležitosti životního jubilea, čestným návštěvám města apod.

Slavnostní setkání v gotickém sále skvěle doplnili žáci a žákyně Základní umělecké školy Jihlava.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Žáci 21. základní školypoznávali vietnamskou kulturu

21:22 Plzeň: Žáci 21. základní školypoznávali vietnamskou kulturu

V době oslav příchodu asijského nového roku proběhly na 21. základní škole v Plzni na Slovanské alej…