Primátor města Jihlavy Rudolf Chloupek a náměstkyně primátora Jana Mayerová předali v gotické síni jihlavské historické radnice ceny města. Předávali i nejvyšší ocenění města, kterým je čestné občanství.
Nejvyšší vyznamenání zastupitelé udělili Evženu Plockovi in memoriam. Evžen Plocek se 4. dubna 1969 pokusil upálit na protest proti vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa, o několik dní později zemřel. Na rozdíl od zápalných obětí Jana Palacha a Jana Zajíce se komunistické cenzuře podařilo informace o jeho činu zadržet. Cenu převzal vnuk Aleš Plocek.
Čestné občanství uděluje Zastupitelstvo města Jihlavy za zcela mimořádné zásluhy ve všech oblastech lidského působení. Čestné občanství lze udělit za života nebo in memoriam.
Dalším předávaným vyznamenáním byla Cena města Jihlavy, kterou převzal šéfdirigent Filharmonie Gustava Mahlera Jiří Jakeš za dlouholetou uměleckou činnost v oboru hudby pro město Jihlavu u příležitosti životního jubilea 50 let.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV