Jihlavská knihovna slaví úspěchy

10.10.2017 17:22

V kategorii měst nad 40 tisíc obyvatel má nejlepší knihovnu Jihlava. A dostala speciální cenu.

Jihlavská knihovna slaví úspěchy
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) vyhlásil již poosmé soutěž o nejlepší městskou knihovnu roku 2017. V kategorii měst nad 40 tisíc obyvatel byla nejúspěšnější knihovna Jihlavy. Ředitelka instituce Jarmila Daňková převzala ještě zvláštní ocenění za vynikající komunitní a vzdělávací aktivity. Celkově nejvyšší hodnocení získala knihovna Slavičín.

Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb. Do soutěže se přihlásilo 44 městských knihoven.

Vyhodnocení soutěže proběhlo ve dvou kolech. V prvním se knihovny hodnotily metodou benchmarkingu. Celkem bylo porovnáváno 21 výkonových indikátorů, například počet nových přírůstků knihovního fondu, plocha knihovny pro veřejnost, počet registrovaných uživatelů, počet stanic připojených k internetu. Hodnotilo se šest velikostních kategorií měst podle počtu obyvatel. Na prvních místech se v jednotlivých kategoriích umístily:

Tyto knihovny ve druhém kole navštívila a hodnotila odborná komise. Na místě posuzovala především společenské a komunitní působení knihovny pro obyvatele města a úroveň prostředí knihovny, dále exteriér, interiér, technické vybavení, sociální zázemí apod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlasování k projektům Vylepšíme Hodonín společně skončilo

21:10 Hlasování k projektům Vylepšíme Hodonín společně skončilo

Až do konce listopadu měli lidé příležitost hlasovat k projektům, které občané navrhli v participati…