Jilemnice: Zaměřeno na budoucnost

11. 11. 2016 17:45

V úterý 8. listopadu 2016 se na Městském úřadě Jilemnice uskutečnil pracovní workshop partnerských měst z České republiky (Jilemnice), Polska (Swiebodzice) a Slovenska (Kechnec) připravujících projekt do Mezinárodního visegrádského fondu.

Jilemnice: Zaměřeno na budoucnost
Foto: mestojilemnice.cz
Popisek: Jilemnice
reklama

Hlavním cílem pracovního workshopu byla tvorba mezinárodní pracovní skupiny malých měst se specializací na definování nutných potřeb pro prostorový rozvoj sídel, tedy rozvoj, který je orientován na prosperitu jeho obyvatel za využití soudobých vědeckotechnických poznatků významných výzkumných center.

Budoucí projekt by měl směřovat k posílení kvality základního vzdělávacího systému za pomoci mezinárodní spolupráce a implementace inteligentních technologií
pro vzdálenou komunikaci, k rozvoji infrastruktury měst, na kvalitativně vyšší úrovni, ke tvorbě znaků měst jako inteligentních, “chytrých” a přátelských pro volný čas a turistické podnikání. To vše za využití mimorozpočtového financování přímo z evropských fondů. 

Cennými a přínosnými partnery v této iniciativě jsou polské partnerské město Swiebodzice a elitní slovenská obec Kechnec. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Vytvořme si vánoční atmosféru v ulicích

21:23 Jihlava: Vytvořme si vánoční atmosféru v ulicích

Statutární město Jihlava zahajuje Vánoční putování, aneb vytvořme si vánoční Jihlavu. V sobotu 28. l…