Již popáté se Magistrát hlavního města Prahy zapojil do celonárodní akce „Do práce na kole“

11.05.2019 9:32

Jak už se stává zvykem, tak i letos se úředníci, zaměstnanci, ale i politická reprezentace Magistrátu hl. m. Prahy, rozhodli přispět ke zlepšení životního prostředí a ulevit dopravě ve městě. V roce 2018 najeli 22 816 km a společně ušetřili 3,5 tuny CO2.

Již popáté se Magistrát hlavního města Prahy zapojil do celonárodní akce „Do práce na kole“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Celkem 105 zaměstnanců Magistrátu hl. m. Prahy a městských organizací se zaregistrovalo a připojilo společně s primátorem hl. m. Prahy Zdeňkem Hřibem a jeho týmem „Černá perla“, radním pro dopravu Adamem Scheinherrem s týmem „MIND“ a čtyřčlenným týmem radního pro majetek Jana Chabra „Druhý patro!“ do celonárodní akce pořádané sdružením Auto*Mat „Do práce na kole“.

„V letošním roce investujeme do cyklodopravy 121 milionů korun. V rámci podpory cyklistů je ale také důležité, aby společnosti, kde zaměstnanci pracují, myslely na zajištění kvalitního zázemí pro cyklisty v rámci pracovišť. I na pražském magistrátu je v této oblasti určitě co zlepšovat,“ uvedl primátor Zdeněk Hřib.

„Aktivní doprava má smysl hned z několika důvodů. Když můžu, snažím se jet do práce na kole a jsem rád, že přibývá stále více firem, které v tom podporují i své zaměstnance. Cesta autem do zaměstnání patří mezi nejvíce stresující způsoby, jak se tam dostat. Naopak kolo a chůze pozitivně ovlivňuje naši náladu celý den. Nehledě na to, že pohyb obecně je především zdraví prospěšný a výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních a dalších onemocnění,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy.

„Hlavní není počet kilometrů ujetých na cestě do práce a z ní, ale pravidelnost, kterou se účastníci ať už chůzí, během, na koloběžce, na kole či na kolečkových bruslích dopravují tam, kam potřebují,“ shrnul radní pro oblast majetku Jan Chabr.

Magistrát hl. m. Prahy vyzval k zapojení do akce i učitele pražských středních škol, za které, stejně jako za své zaměstnance, uhradil účastnický poplatek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turnov: Velkoobjemová cisterna turnovských hasičů prošla generální opravou

17:57 Turnov: Velkoobjemová cisterna turnovských hasičů prošla generální opravou

V úterý 10. prosince 2019 si hasiči města Turnova převzali velkoobjemovou cisternu Tatra 815 po gene…