Karlovy Vary: Modernizujeme veřejné osvětlení

07.05.2021 8:36

Stovky svítidel veřejného osvětlení v Karlových Varech prochází obnovou. Do nápravy špatného technického stavu a výměny svítidel investuje město zhruba 4 miliony korun, vedle vlastních prostředků využije i dotační podporu.

Karlovy Vary: Modernizujeme veřejné osvětlení
Foto: Hana Čechová
Popisek: Karlovy Vary, pohled na město z výšky
reklama

„Na modernizaci veřejného osvětlení se nám podařilo získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Díky ní můžeme vyměnit bezmála tři stovky starých sodíkových svítidel za úsporná LED světla.

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22037 lidí

Čistě z vlastních prostředků vyměníme nebo doplníme pouliční lampy v lokalitách s častými poruchami nebo nedostatečným osvětlením,“ uvádí první náměstek primátorky Tomáš Trtek.

Výměna svítidel je v plném proudu a dokončena bude v druhé polovině května. 290 LED světel se postupně instaluje v částech čtvrtí Doubí, Rybáře a Růžový vrch. Konkrétně se jedná o ulice Buchenwaldská, Celní, Dělnická, Horní Alej, Jahodová, Jáchymovská, Jana Opletala, Karolíny Světlé, Keřová, Klínovecká, Kosmonautů, Majakovského, Myslivecká, nám. 17. listopadu, Plešivecká, Sedlecká, Sladovnická, Souběžná, Spálená, Svatošská, Šípková, U Dětské vesničky, U Kolny, U Ovčárny, Vodárenská, Železniční. Modernizaci provádí společnost Q-EL Pro s.r.o., která ve výběrovém řízení uspěla s nabídkovou cenou 1 553 937,66 Kč včetně DPH. Poskytnutá dotace ze Státního fondu životního prostředí činí 810 849 Kč.

Další 2 miliony korun vyčlenilo město na kompletní výměnu poruchového veřejného osvětlení. V současné době se mění havarijní lampy v doubské Modenské ulici a instaluje se nové osvětlení v části Počeren v lokalitě u hřiště, kde dosud nebylo. Opravy se letos dotknou také nevhodně osvětlených stezek v Jasmínové a Dlouhé ulici. Kompletní opravou projdou lampy například v ulicích Polská, Jízdárenská, Na Rolavě, Nádražní, Mattoniho nábřeží, v areálu ZŠ Krušnohorská a na dalších místech. Tuto investiční akci realizuje Dopravní podnik Karlovy Vary jako správce veřejného osvětlení ve městě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový Jičín: Návštěvnické centrum získalo knihy generála Laudona

21:49 Nový Jičín: Návštěvnické centrum získalo knihy generála Laudona

Novojičínská expozice generála Laudona byla rozšířena o slavnou knihovnu vojevůdce. Přes tisíc svazk…