Karlovy Vary: Třídění odpadu usnadní nová aplikace

24.02.2021 14:51

V Karlových Varech byste napočítali přes 230 stanovišť barevných kontejnerů. Nahlásit přeplněný nebo poškozený kontejner na tříděný odpad můžete prostřednictvím mobilní aplikace „Třídění odpadu“.

Karlovy Vary: Třídění odpadu usnadní nová aplikace
Foto: mmkv.cz
Popisek: Karlovy Vary
reklama

Aplikace sama určí polohu mobilního zařízení a do pár okamžiků zobrazí mapu s vyznačením nejbližších stanovišť pro sběr konkrétního druhu odpadu. Program umožňuje rychlý způsob předání informací o přeplněném nebo poškozeném kontejneru a nepořádku kolem něj odpovědným osobám. Město nebo svozová společnost pak může rychle reagovat, např. zařazením stanoviště do nejbližší svozové trasy, nebo v případně nepořádku zajistit úklid takového místa.

V loňském roce bylo v Karlových Varech prostřednictvím této aplikace nahlášeno kolem devadesáti případů přeplněných či poškozených nádob.

Funkce aplikace:

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

56%
3%
hlasovalo: 25081 lidí

  • přehledná mapa celého města, na které jsou zobrazeny všechny dostupné kontejnery pro třídění odpadů (barevně rozlišené podle druhu odpadu) a sběrné dvory
  • informace o sběrných dvorech a jejich otevírací době
  • abecedně seřazený seznam ulic, na kterých jsou dostupné kontejnery
  • filtrace (výběr) kontejnerů podle druhu odpadu (ideální způsob, jak vyhledat jen ta místa, kde je možné vyhodit konkrétní odpad, např. zobrazit kontejnery pouze na plast)
  • vyhledávání ulice pomocí zadání jejího názvu
  • informační stránka, kde se dozvíte všechny důležité informace o třídění odpadu a jiných náležitostech, týkajících se svozu odpadu
  • stránka kontaktů, která obsahuje kontaktní údaje na odpovědné pracovníky, kteří se starají o systém tříděného sběru odpadů ve městě a odkaz na webové stránky města, kde najdete další informace týkající se odpadů

Jak mobilní aplikaci stáhnout a začít používat
Zadáním slovního spojení “Třídění odpadu v K. Varech” v App Store (iOS) nebo v Google play (Android). Následně si aplikaci můžete zdarma stáhnout do svého přístroje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Trhy se ve středu vrátí na Masarykovo náměstí

20:33 Vyškov: Trhy se ve středu vrátí na Masarykovo náměstí

Zájem nakupujících i prodejců byl v loňském roce na Masarykově náměstí pokaždé velký, 14. dubna se t…