Karlovy Vary: Vyzkoušejte netradiční prohlídku Mlýnské kolonády

05.05.2019 11:49

V rámci programu Zahájení lázeňské sezony 2019 představujeme novou aplikaci. Díky ní se návštěvníci na Mlýnské kolonádě potkají s animovanou postavou krále Karla IV. nebo si dominantu města prohlédnou z ptačí perspektivy.

Karlovy Vary: Vyzkoušejte netradiční prohlídku Mlýnské kolonády
Foto: mmkv.cz
Popisek: Karlovy Vary
reklama

Stane se tak prostřednictvím rozšířené (augmentované) reality. Jedná se o moderní a velmi atraktivní formát použitelný jako virtuální průvodce městem. Namíříte fotoaparát svého mobilního telefonu na terč před kolonádou a v obraze se objeví animovaná postava krále Karel IV., která vám ve vybraném jazyce představí danou památku. Současně si můžete prohlédnout Mlýnskou kolonádu jako dokonalý 3D model.

Jednoduchá aplikace vám poskytne další informace, ale také odkaz na web či navigaci na další zajímavé místo. Můžete se v tomto prostředí vyfotit a fotografii sdílet na sociálních sítích. Tyto lokace (terče) lze spojovat do tras a to včetně navigace mezi jednotlivými místy (Filmové lokace, Vyhlídky, Skvosty architektury, Prameny …).

Aplikace s terči se stane atraktivním průvodcem po Karlových Varech, který má nízké provozní náklady, je snadno udržovatelný, upravitelný a rozšiřitelný. Nezanedbatelná je rovněž jedinečnost realizace. Terče pro rozšířenou realitu budou zároveň sloužit i bez chytrých zařízení jako informační sloupky pro návštěvníky města. Kromě terče pro virtuální realitu bude obsahovat základní informace o památce, místě či atrakci a to nejméně ve čtyřech jazycích. Na design terče vypíše města v nejbližší době soutěž.

Model Mlýnské kolonády

Město Karlovy Vary si objednalo pilotní provoz aplikace digitálního průvodce s rozšířenou realitou, aby mohlo toto řešení pečlivě otestovat a na základě zkušeností s fungováním aplikace a její použitelností definovat parametry výběrového řízení pro rozšíření celého systému na desítky stanovišť po celém městě a jeho nejbližším okolí. Jeden terč se vstupem do aplikace bude umístěn na Mlýnské kolonádě a druhý na objektu Infocentra města Karlovy Vary v Lázeňské ulici.

Současně s pilotní aplikací byl vytvořen velmi detailní a přesný model Mlýnské kolonády. Byl zpracován z více než 3700 fotografií a 137 laserových skenů. Celý model sestává z více než 722 milionů trojúhelníků a jeho přesnost a detailnost je lepší než 5 mm. 3D model bude v zjednodušené formě použit v digitálním průvodci a pro další propagaci města. Navíc se stane digitalizovanou kopií památky, kterou lze využít pro údržbu a opravy stavby.

Dodavatelem digitálního průvodce s augmentovanou realitou a 3D modelu Mlýnské kolonády je místní firma Vertical Images s.r.o.

Videa s ukázkami ZDE a ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Do tendru na fotbalový stadion se přihlásilo několik zájemců

18:10 Hradec Králové: Do tendru na fotbalový stadion se přihlásilo několik zájemců

Dnes v 10 hodin skončila lhůta pro první kolo tendru na multifunkční fotbalový stadion, ve kterém by…