Karlovy Vary navštívila čínská velvyslankyně Ma Keqing

23. 3. 2017 21:34

Velvyslankyni Čínské lidové republiky v České republice J. E. Ma Keqing přijal náměstek primátora Michal Riško. Tématem rozhovoru byl rozvoj mezinárodních vztahů Karlových Varů a navazování partnerství s jinými městy.

Karlovy Vary navštívila čínská velvyslankyně Ma Keqing
Foto: Karlovy Vary
Popisek: Karlovy Vary navštívila čínská velvyslankyně Ma Keqing
reklama

Náměstek Riško vyjádřil snahu města zvýšit zájem čínských turistů o Karlovy Vary a také zájem čínských investorů o zapojení do místní podnikatelské ekonomiky. Ma Keqing při té příležitosti doporučila, aby se město při svých aktivitách v cestovním ruchu a ve snaze oslovit čínské investory zaměřilo na konkrétní vybrané lokality Číny, což může přinést větší efekt. Sama velvyslankyně přislíbila, že bude doporučovat návštěvu Karlových Varů delegacím mířícím z Číny do České republiky a deklarovala ochotu zprostředkovat kontakty s čínskými městy. Se zájmem si vyslechla informace o karlovarském lázeňství a s nadšením přijala i kamennou růži, jeden z typických karlovarských suvenýrů.

Česko-čínského setkání na karlovarském magistrátu se mimo jiných zúčastnil také ředitel ekonomicko-obchodního oddělení čínské ambasády Yuang Mingsong a místopředseda představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary Lukáš Siřínek, který doprovodil delegaci na rozhlednu Diana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

21:49 Polička: Vyměněna další svítidla v našem městě

Druhá etapa výměny svítidel veřejného osvětlení za podpory dotace z programu Efekt je dokončena. Vym…