Po šlechtických sídlech hrabat Larisch- Mönnichů se tak veřejnost může seznámit s průmyslovou částí města a významnými budovami, které ve staré Karvinné (opravdu dvě n) stály, ale také se životem obyvatel tamních hornických kolonií. Stará Karvinná se totiž po nálezu uhlí v roce 1776 stala postupně centrem největší těžby a z malé vesnice se stala dvacetitisícovým městem s velkým významem, vlastní radnicí, náměstím i kostely.
Součástí výstavy je velký panel s mapou, která zachycuje město v období 30. let minulého století se stavbami, šachtami, hornickými koloniemi, továrnami, obchody, službami a další občanskou vybaveností. Návštěvníci najdou místo, kde např. stávala četnická stanice, kde zahradnictví, kovářství, kde byly školy, a to české či polské, kde si mohli tehdejší obyvatelé zajít na pivo či se najíst, zasportovat , kudy jezdila lokálka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV