Kávový^Liberec má své hrnečky

06.03.2021 18:05

Oddělení cestovního ruchu má nový propagační předmět, který vyzdvihuje unikátnosti Liberce.

Kávový^Liberec má své hrnečky
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec
reklama

V minulosti oddělení cestovního ruchu, ve spolupráci s jizerským *tichem, vydalo tištěného průvodce po libereckých stylových kavárnách. V návaznosti na kávovou turistiku má nyní město Liberec nový propagační předmět – kávové porcelánové hrnky. Jejich motivem jsou piktogramy pro Liberec typické. Objevuje se tak radnice, hory, lanovka na Ještěd ale i hokejista, lyžař nebo kávové zrnko.

Liberec je v mnoha ohledech jedinečný, i na to poukazují obrázky na hrnečku. Připomínají první řidičský průkaz a první auto v českých zemích, unikátní tramvajovou trať spojující město Liberec a Jablonec n. N., i to, že je Liberec jediným městem v ČR se třemi kolejnicemi. Nechybí ani molekula asociující nanovlákna z Technické univerzity v Liberci nebo botanická zahrada, která je nejstarší v Čechách.

Liberec

Další zajímavosti nejen z historie města přibydou během jara v článcích Jedinečný^Liberec ZDE, kde se dozvíte další příběhy, které Liberec dělají unikátním.

Kávové hrnky i letáčky Café+Design^Liberec jsou k dostání na Městském informačním centru Liberec. Zastavit se pro ně můžete, až to vládní nařízení dovolí. S nejednorázovými hrnečky šetříte životní prostředí, navíc i stylově. Pochlubte se se svým hrnečkem, až si půjdete do některého okénka s výběrovou kávou s označením @visitliberec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šumperk: Blíží se přílet jiřiček, podpořte je v hnízdění

17:02 Šumperk: Blíží se přílet jiřiček, podpořte je v hnízdění

V letošním roce byla Ptákem roku vyhlášena káně obecná. Titul Pták roku uděluje Česká společnost orn…