Kladno: Konečnou verzi Rozdělova představíme v červnu

05.05.2019 16:07 | Zprávy
autor: PV

Před dvěma měsíci vedení města svolalo občany severního rozdělovského sídliště. Téma bylo na první pohled jednoduché "Jak zlepšit život na sídlišti?". S architektonickým studiem Monom jsme sbírali podněty od místních obyvatel a na minulém setkání, které proběhlo 10. dubna, jsme přišli s návrhem řešení. Konečná verze, po posledních připomínkách občanů, bude hotová v červnu.

Kladno: Konečnou verzi Rozdělova představíme v červnu
Foto: Archiv
Popisek: Centrum města Kladno. Ilustrační foto

Parkování versus zeleň

„Chceme více parkovacích míst, v návrhu vyndejte stromy z ulic,“ neslo se jídelnou pavilonky v Brjanské, zhruba první hodinu. I když návrh počítá s navýšením počtu parkovacích míst zhruba o deset procent, některým z přítomných se to zdálo málo. Jenže, všichni víme, že stromy zlepšují klima, snižují teplotu v létě, třeba o 10 procent, zachytávají vlhkost a prach. V sídlištích, kde horko sálá z panelů, mohou být tři stupně, velký rozdíl. "I kdybychom navýšili počet stání o dalších 5 %, což je maximum, s ohledem na normy a zákony, problém s parkováním to stejně nevyřeší. Kdežto zeleň, bude mít na vzhled a fungování ulice zásadní vliv," to byl argument Lukáše Hanese, radního pro dopravu, územní plánování a rozvoj města.

Cesta do lesa a drobné opravy

Cesta do lesa, která byla rovněž velmi často zmiňovaným podnětem pro zkvalitnění života na sídlišti, aby lidé nemuseli chodit úzkou cestičkou kolem stavebnin, začne vznikat po převodu pozemku do majetku města (odhadem do začátku prázdnin). Drobné opravy, které nevyžadují schvalovací procesy a výsadba zeleně by měla začít taktéž, během prázdnin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

16:46 Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

Město Aš získalo za rok 2025 velmi vysoké hodnocení finanční stability od společnosti CRIF – Czech C…