Kladno: Město podá kasační stížnost proti rozhodnutí soudu o vypsání referenda

03.12.2022 7:34 | Tisková zpráva

Krajský soud v Praze rozhodl, že návrh Přípravného výboru pro konání místního referenda ve Statutárním městě Kladně (iniciativa Kladno bez hazardu) nemá nedostatky a zároveň vyhlásil místní referendum o otázce plošného zákazu hazardu na území města současně s termínem 1. kola prezidentských voleb 13. a 14. ledna 2023.

Kladno: Město podá kasační stížnost proti rozhodnutí soudu o vypsání referenda
Foto: Archiv
Popisek: Centrum města Kladno. Ilustrační foto

Statutární město Kladno s tímto rozhodnutím nesouhlasí a podá proti němu kasační stížnost u Nejvyššího správního soudu, protože ho považuje za nezákonné. 

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

58%
42%
hlasovalo: 17003 lidí

Krajský soud tímto rozhodnutím porušil nejen zákon o místním referendu, ale i ústavně zaručené právo Statutárního města Kladna na samosprávu, když upřel Zastupitelstvu města Kladna právo rozhodovat v samostatné působnosti o vyhlášení místního referenda.

Hazard je v Kladně přísně regulován

Na území Statutární města Kladna je dle vyhlášky povoleno pouze 12 adres, na kterých lze hazardní hry provozovat. Dříve jich bylo okolo 130 a oproti minulosti musí nyní navíc casina a herny splňovat mnohem přísnější zákonná opatření a nařízení. Vedení města Kladna nepovažuje plošný zákaz hazardu za přínosný a smysluplný, chce jít nadále cestou přísné adresné regulace.

Roční příjem z hazardu znamená zhruba 100 milionů korun do rozpočtu města, podle loterijního zákona má město poměrný příjem i z on-line hraní, které jako takové samozřejmě město Kladno nemůže ovlivnit vůbec nijak a z domova lze on-line hrát stejně v Kladně, jako na každém jiném místě v republice.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Covidová taškařice

Pěkný den, pane Pavle. V jednu chvíli se zdálo, že očkování proti Covidu bude povinné a neočkovaným bude odepřeno právo pracovat. Podpořil byste takové nařízení vlády?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Luhačovice: U Šťávnice se přemnožily nutrie

21:23 Luhačovice: U Šťávnice se přemnožily nutrie

U řeky Šťávnice v Luhačovicích se přemnožila nutrie říční. Tento druh hlodavce svou roztomilostí lák…