Klášterec nad Ohří: Nový rentgen slavnostně předán veřejnosti

11.10.2017 13:00

Moderní rentgen mají nyní k dispozici všichni pacienti, kteří zavítají na pracoviště zobrazovacího oddělení radiodiagnostiky kadaňské nemocnice v Královéhradecké ulici č. 418 v Klášterci nad Ohří.

Klášterec nad Ohří: Nový rentgen slavnostně předán veřejnosti
Foto: Klášterec nad Ohří
Popisek: Klášterec nad Ohří, nový rentgen

Nový přístroj, který zrychlí a zjednoduší práci lékařů a zároveň snižuje radiační zátěž v populaci, byl pořízen za 3,9 milionu korun. Částkou 500 tisíc korun přispělo na jeho pořízení město Klášterec nad Ohří. Slavnostního přestřižení pásky se 10. října ve 14 hodin ujal ředitel nemocnice a starosta města.

Účastníci akce si prohlédli i fotodokumentaci o stavební proměně oddělení, které bylo vybudováno v r. 1994, takže obměna již byla nutná.

Primář zobrazovacího oddělení MUDr. Milan Mazura prozradil, že vytvoření rentgenového snímku nyní trvá pouhých 5 vteřin. Snímky jsou uloženy v centrálním úložišti, odkud si je mohou vyžádat případně i další lékaři. Samotná cesta snímku k příslušnému lékaři je velmi rychlá, probíhá elektronicky. „Snímek z rentgenu je nyní u lékaře dřív než pacient“ uvedl jednu z předností pracoviště ředitel nemocnice Kadaň MUDr. Bc. Petr Hossner, MBA. Snímky si mezi s sebou mohou posílat i jednotlivé nemocnice.

Pracoviště nového rentgenu je také estetičtější, světlé obklady na zdech jsou v jedné části doplněny i motivy, které zpříjemní toto prostředí dětem. Nový provoz navíc nevytváří toxický odpad, jak tomu bylo v minulosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Blíží se demolice bývalého posádkového domu armády

21:10 Domažlice: Blíží se demolice bývalého posádkového domu armády

Blíží se demolice bývalého posádkového domu armády 1Rada města udělila souhlas s demolicí stavby č. …