Klimkovice: Den s vojáky a záchranáři

22.06.2018 6:32 | Zprávy
autor: PV

Den s vojáky a záchranáři se letos poprvé uskuteční v areálu Sanatorií Klimkovice, chybět na něm nebude ani Policie ČR. Konat se bude v sobotu 30. června od 9 do 16 hodin. Pobavit se na něm a také si protáhnout těla mohou rodiny s dětmi z blízkého i vzdálenějšího okolí a též klienti Sanatorií Klimkovice.

Klimkovice: Den s vojáky a záchranáři
Foto: mesto-klimkovice.cz, Jozef Oravec
Popisek: Klimkovice

„Den s vojáky se v klimkovickém areálu konal poprvé před pěti lety, když se u nás v lázních začal ze svého zranění zotavovat těžce zraněný veterán z Afganistánu Lukáš Hirka. Jeho kamarádi ze 72. mechanizovaného praporu, kteří za ním pravidelně jezdili, se rozhodli připravit program pro všechny naše pacienty i návštěvníky. Z těchto setkání postupně vznikla krásná tradice. S vojáky jsme se shodli, že by byla škoda dál v ní nepokračovat,“ uvedl obchodní ředitel Sanatorií Klimkovice Lukáš Dostál.

Letos 7. mechanizovanou brigádu Dukelská, jejíž součástí je i původní Hirkův prapor, doplní také hasiči, policisté i canisterapeuti. Celodenní pestrý program tak nabídne řadu lákadel.

„Předvedeme ukázky bojového umění musado. Zájemci si mohou vyzkoušet některé prvky sebeobrany a boje z blízka na našem worshopu. Hlavně pro děti budeme mít připraveny lanové dráhy se skluzavkou,“ prozradil mluvčí 72. mechanizovaného praporu Karel Hausmajer.

Na programu budou také dvě taktické ukázky ochrany uzlu radiového spojení, které napadne nepřítel, i střelba cvičnou municí. Vojáci přivezou i spoustu zajímavé techniky. K vidění bude pásové bojové vozidlo pěchoty, samohybný minomet, z kolových vozidel T 815/8x8 PRAM, což je speciální tatrovka, která vozí tažený minomet, Tatru 810 určenou na přepravu osob i materiálu a obrněné vozidlo Iveco, které bylo před nedávnem na misích v Afganistánu i v Mali.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…