Kolín: Projekt Florián pomůže hasičům

28.01.2020 17:17

Na kolínské radnici se sešli zástupci společnosti Energie AG, VHS Kolín, vedení Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje-územního obvodu Kolín s vedením města Kolína. Na tiskové konferenci představili nově vzniklý projekt Florián.

Kolín: Projekt Florián pomůže hasičům
Foto: wikipedia.org
Popisek: Kolín
reklama

Florián je aplikace do mobilního telefonu, která umožní hasičům lokalizovat nejbližší funkční hydrant s vodou v nejbližším místě od ohniska požáru. Cílem tedy je ulehčit co nejvíce práci složkám záchranných sborů.

V Kolíně je zmapováno v současné době cca 70 hydrantů, kterou jsou v aplikaci zavedeny, fotograficky zdokumentovány. Aplikace funguje pro systém Android, základem je aktualizovaná mapa, která umí vyhledat uživatele v terénu a následně funkční hydranty v okolí. Aplikace není veřejná, je chráněná přihlašovacím heslem, přístup do ní budou mít pouze velitelé čet, řídící důstojníci a poskytovatel.

Jedná se o systém, který je v rámci České republiky zatím platný pouze pro Kolín. Kolínský územní odbor Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje tak získá ojedinělou pomůcku při řešení událostí a výjezdů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blansko: Dobrovolní hasiči hlásí rekordní zájem o členství

21:10 Blansko: Dobrovolní hasiči hlásí rekordní zájem o členství

V místních částech Blanska stejně jako v řadě obcí na Blanensku se bez nich neobejde žádná větší akc…