Kopřivnice: Myší díra se proměnila v legální plochu street art

27.6.2022 11:11 dop. | Tisková zpráva

Podchod známý jako Myší díra se proměnil v legální plochu street art. Díky nadšencům z místního spolku ArtBOX byly původní čmáranice nahrazeny stylizovanými skalními stěnami s graffiti nápisy a známými animovanými postavičkami Looney Tunes.

Kopřivnice: Myší díra se proměnila v legální plochu street art
Foto: koprivnice.cz
Popisek: Kopřivnice

Tím to však nekončí! V následujících dnech se na čele podchodu objeví výtvarné dílo připomínající dva významné kopřivnické rodáky. 

Anketa

Je zákrok Fialovy vlády proti cenám energií dostatečný?

0%
98%
hlasovalo: 25351 lidí

Proměnu podchodu iniciovali a realizovali členové kopřivnického spolku ArtBOX, kteří se na estetizaci podchodu dohodli s městem a Správou silnic Moravskoslezského kraje, jenž objekt vlastní. „Jsme rádi, že se našla skupinka, která toto původně nevzhledné místo nejen zkrášlila, ale také jej bude pravidelně kontrolovat a uklízet. Jelikož pouliční umění je velmi živé, mohou se kolemjdoucí těšit na to, že motivy se budou postupně překrývat a obměňovat. Prostor se tak stal v podstatě veřejnou galerií,“ uvedl místostarosta René Lakomý, který se podílel na vzniku dohody s vlastníkem podchodu.

Zkulturněním vnitřních prostor tunelu však úpravy nekončí. V následujících týdnech se promění také čelo podchodu, kde vznikne umělecké dílo připomínající Emila Zátopka a Ignáce Šustalu – dva kopřivnické rodáky, jejichž kulatá výročí narození si letos připomínáme. Legendární olympionik Emil Zátopek se narodil před sto lety, zakladatel továrny na kočáry Ignác Šustala ještě o sto let dříve. Vnější část podchodu zkrášlí místní výtvarník Hynek Tekula, jehož street art je k vidění také na budově radnice. Připomínku slavných rodáků podpořilo město částkou 20 tisíc korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: Restaurace Městského domu je opět bez provozovatele

8:36 Přerov: Restaurace Městského domu je opět bez provozovatele

Návštěvníci narazí na cedulku „zavřeno“.