Kopřivnice: Zrekonstruované domovinky již slouží klientům

19.06.2022 16:00 | Tisková zpráva

Domovinky ve středisku sociálních služeb na ulici České prošly v uplynulých týdnech rekonstrukcí a opět slouží klientům. Hlavním cílem stavebních úprav sedmi bytů, v nichž je poskytována pobytová odlehčovací služba, byla modernizace a bezbariérovost sociálních zařízení. Kromě toho vznikla nová školící místnost.

Kopřivnice: Zrekonstruované domovinky již slouží klientům
Foto: koprivnice.cz
Popisek: Kopřivnice

Posláním odlehčovací služby je poskytnout podporu a pomoc pečujícím osobám se zajištěním dočasné péče o jejich blízké v případech, kdy ji nejsou schopni sami zajistit nebo potřebují čas například k dovolené a regeneraci sil. Potřeba rekonstrukce koupelen a dveří domovinek byla vyvolána tím, že nebyly přizpůsobeny klientům na invalidních vozících. Musely se tedy změnit rozměry koupelen i chodeb, což vyvolalo i další nutné úpravy osvětlení, podlahové krytiny apod. Součástí projektu bylo rovněž vybudování edukační místnosti, která simuluje domácí prostředí nemocného a umožňuje praktický nácvik dovedností pro zajištění péče. Místnost budou moci využívat pečovatelé střediska sociálních služeb i laičtí pečující.

Náklady na realizaci projektu přesáhly 3,6 milionu korun, přičemž 95 procent způsobilých výdajů, tedy 2,7 milionu korun, pokryla dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Rekonstrukcí domovinek investice ve středisku nekončí, ještě letos chce město v objektu zrekonstruovat denní místnost pro personál, šatny a ordinaci praktického lékaře.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň pokračuje v plánování výstavby dalších stovek městských bytů

20:33 Plzeň pokračuje v plánování výstavby dalších stovek městských bytů

Město Plzeň pokračuje v další výstavbě městských nájemních bytů. Pro 12 lokalit ve vlastnictví města…