Krampusy Třebíčané nechtějí

14. 9. 2020 12:03

V letním čísle Třebíčského zpravodaje jsme uveřejnili informace i anketní lístek s otázkou, zda by lidé uvítali krampusový průvod v Třebíči, v zimních měsících. Lidé mohli hlasovat také v elektronické anketě, umístěné od 17. července do 31. srpna letošního roku na webu města.

Krampusy Třebíčané nechtějí
Foto: rep
Popisek: Třebíč
reklama

Elektronicky hlasovalo v anketě 697 respondentů, anketní lístek ze zpravodaje využilo 31 občanů. Na otázku: Uvítali byste průvod Krampusů v Třebíči odpovědělo 289 hlasujících ANO a 439 respondentů NE.

Z výsledků elektronické ankety je patrné, že tato otázka zajímala více žen než mužů. Zastoupení žen bylo 55 %. Nejvíce hlasujících bylo ve věku od 31 do 45 let, nejméně pak mladých do 18 let.

Krampus je alpské strašidlo které se objevuje především okolo adventu. Je to starověká tradice, která vznikla v rakouských Alpách, odkud se postupně rozšířila do celého Rakouska a postupně i do okolních evropských států – Německa, Slovinska, Maďarska, severní Itálie a Chorvatska. Krampusové průvody můžeme v posledních letech často vidět i u nás v Česku. Svátek Krampusů je 5. prosince, ale chodí většinou od listopadu až do ledna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Památník Tomáše Bati je nejkrásnější proměnou 2020/2021

21:21 Zlín: Památník Tomáše Bati je nejkrásnější proměnou 2020/2021

12. ročník celorepublikového projektu Má vlast cestami proměn již zná vítěze internetového hlasování…