Krnov: Dům pro seniory ožil prvními nájemníky

27.11.2020 15:47

Do komunitního domu pro seniory v Kostelci se v minulých dnech nastěhovali první nájemníci. Celkem deset bytových jednotek o velikosti 1+0 vzniklo v budově na adrese Bruntálská 81, která dříve sloužila školní družině a jídelně. Rekonstrukce objektu stála 20 milionů korun, z toho šest milionů korun město získalo od ministerstva pro místní rozvoj.

Krnov: Dům pro seniory ožil prvními nájemníky
Foto: Krnov.cz
Popisek: Krnov

V trojpodlažním objektu je v každém patře kromě bytů společenská místnost s malou kuchyňskou linkou, zdejší obyvatelé mají k dispozici sklepy, v podkroví jsou i kumbály. „Osm bytů již je obsazeno, o dva zbývající mají zájem tři žadatelé, jejichž žádosti v současné době posuzuje odbor sociální. Při obsazování bytů byli upřednostněni občané z Kostelce,“ uvedl Jaromír Parma z odboru správy majetku města.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21524 lidí

Měsíční nájemné v bytech, které mají kolem čtyřiceti metrů čtverečních, je stanoveno na 60 korun za metr čtvereční. Jelikož byty byly vybudovány s finančním přispěním státu, musejí nájemníci splňovat řadu podmínek. „Mimo jiných věk žadatelů musí být 60 let a více a průměrný čistý měsíční příjem v období dvanácti kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nesmí v případě jednočlenné domácnosti přesáhnout jeden násobek průměrné měsíční mzdy,“ sdělil Jaromír Parma.

Kromě budovy prošlo revitalizací za 1,4 milionu korun veřejné prostranství před hlavním vstupem, které bylo vydlážděno a doplněno mobiliářem i zelení. Na jeho západní straně například vznikl záhon se stromy a travinami, který od sousední nemovitosti odděluje kamenná zídka a živý plot. V severní části, podél Bruntálské ulice, byl prostor odcloněn od rušné komunikace vysokými květináči s muchovníky a trvalkami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brněnské dny pro zdraví začaly velkým jarmarkem aktivit na Dominikánském náměstí

21:23 Brněnské dny pro zdraví začaly velkým jarmarkem aktivit na Dominikánském náměstí

Podzimní pošmourno už nám šlape na paty, proti špatné náladě jsou tu každoroční Brněnské dny pro zdr…