Krnov: Na Cvilíně a Ježníku vznikají běžecké trasy

14.05.2021 8:36

Síť značených běžeckých tras by už na podzim mohla doplnit oblíbené rekreační lokality na Cvilíně a Ježníku. Odlišeny budou barevně podle délky, na Cvilíně v rozsahu od 2,5 do 7,5 kilometru a na Ježníku od 2 do 9 kilometrů.

Krnov: Na Cvilíně a Ježníku vznikají běžecké trasy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radnice města Krnov
reklama

V každé z lokalit bude běžcům k dispozici pět okruhů. Podnět na jejich vybudování vzešel od samotných obyvatel Krnova na Fóru Zdravého města. Následně se na projekt podařilo získat dotaci ve výši 34 tisíc eur z Euroregionu Praděd, která pokryje 85 procent nákladů, zbytek doplatí město.

Anketa

Chcete, aby sněmovna vyslovila nedůvěru vládě Andreje Babiše?

11%
86%
hlasovalo: 19560 lidí

„Kopce Cvilín a Ježník jsou pro své historické i přírodní bohatství vyhledávány velkým počtem běžců i chodců, nové trasy tak mohou sloužit nejen aktivním sportovcům, ale rovněž pěším. Na Ježníku navíc budou u jedné z tras instalovány také posilovací prvky,“ popisuje referentka cestovního ruchu Jana Matiaško Obručová a dodává, že na své si přijdou i milovníci historie a přírody. „Na Cvilíně pro ně chystáme historickou, na Ježníku pak naučnou stezku v přírodě. Součástí každé z nich bude sedm informačních tabulí,“ dodává.

Všechny trasy vedoucí kolem Cvilína budou začínat a končit u Střediska volného času Krnov, ježnické okruhy u budovy bývalé léčebny, kde se dnes nachází Muzeum nábytku. „Na Cvilíně budou dva okruhy pro začátečníky, které kopírují trasu závody Hrouzovka. Nejdelší povede na Šelenburk a je hodně členitý, nabízí však pěkné výhledy nejen na Jeseníky. Při plánování tras jsme se také snažili využít staré německé stezky,“ vysvětluje ředitelka SVČ Krnov Veronika Kozlíková, která měla na starost plánování cvilínských okruhů.

Na přípravě běžeckých tras na Ježníku se podílel Jiří Žaloudík, kondiční trenér a předseda spolku Sport pro Krnov. „Trasy byly záměrně navrženy tak, aby jejich různá délka, výškový profil a obtížnost uspokojily početnou běžeckou komunitu z česko-polského pohraničí. Pokročilým běžcům mohou okruhy sloužit k otestování jejich fyzické výkonnosti. Začátečník může začít na nejkratší trase, postupně se vypracovat až k té nejdelší a sledovat tak vývoj své kondice. Posilovací prvky budou ideálním doplňkem ke komplexnímu tréninku,“ upřesňuje.

Kromě výše jmenovaných se na projektu podílí Městské informační a kulturní centrum Krnov, Státní okresní archiv Bruntál se sídlem v Krnově a Lesní správa města Krnova. „Naše aktivity jsou realizovány s podporou Evropské unie a Programu Interreg V-A Česko-Polsko, partner je Prudnik, jež připravuje aktivity v oblasti nordic walkingu,“ uzavírá Matiaško Obručová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blansko: Turistická linka Krasobus zahájila provoz, v prodeji jsou i pamětní jízdenky se slevovými kupony

21:23 Blansko: Turistická linka Krasobus zahájila provoz, v prodeji jsou i pamětní jízdenky se slevovými kupony

Sezonní turistická autobusová linka na trase Blansko – Skalní mlýn, nazvaná stylově regionálně Kraso…