Kroměříž: Cestování MHD usnadní mobilní aplikace

22.06.2024 11:17 | Tisková zpráva

Jízdu městskou hromadnou dopravou v Kroměříži usnadní od července nová moderní mobilní aplikace.

Kroměříž: Cestování MHD usnadní mobilní aplikace
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

„Díky ní lidé budou moci naší MHD, ale i linkovými autobusy a regionálními vlaky ve Zlínském kraji cestovat, aniž by si museli kupovat lístek. Stačí mít v mobilním telefonu staženou aplikaci a před nástupem ji aktivovat. Sama strhne jízdné z účtu, přičemž automaticky naúčtuje cenově nejvýhodnější jízdenku,“ uvedl místostarosta Karel Holík, jednatel společnosti Kroměřížské technické služby (KTS), která v Kroměříži MHD provozují.

Aplikace švýcarské společnosti FAIRTIQ rozpozná díky senzorům a technologii pro určování polohy absolvovanou trasu a spočítá cenu na základě ujeté vzdálenosti. Zároveň během jednoho dne není možné překročit cenu celodenní jízdenky, a to bez ohledu na počet cest či ujetou vzdálenost. FAIRTIQ také umožňuje koupi jízdenky až pro čtyři spolucestující.

„Řidiči naší MHD jsou zaškoleni a připraveni už nyní aplikaci použít ve zkušebním provozu,“ dodal ředitel KTS Marian Vítek. Základní jízdné, 11 korun, a zlevněné šest Kč je pro aplikaci stejné jako při platbě čipovou kartou MHD Kroměříž.

Bližší informace o aplikaci, včetně návodu, jak ji používat, jsou webu ZDE, na internetových stránkách společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, která aplikaci v regionu zavádí, nebo na webu KTS ZDE.

Autobusy kroměřížské městské hromadné dopravy jezdí na osmi linkách, a kromě území samotné Kroměříže obsluhují také některé místní části města. V loňském roce najely cca 335 tisíc kilometrů a přepravily zhruba jeden milion cestujících.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostrava: V Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest

16:14 Ostrava: V Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest

V oblíbeném a hojně sportovci i rodinami navštěvovaném Bělském lese byla dokončena obnova lesních ce…