Kroměříž: Hanácký den bude už počtvrté oslavou folkloru a tradic

16.05.2019 19:33

Dětské i dospělé folklorní soubory představí své umění na čtvrtém ročníku Hanáckého dne. Uskuteční se v sobotu 18. května od 10:00 do 17:00 na Hanáckém náměstí.

Kroměříž: Hanácký den bude už počtvrté oslavou folkloru a tradic
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

„Cílem je podpora a zviditelnění hanáckého folkloru v regionu. Návštěvníci budou moci zhlédnout pestré kroje, zvyky a obyčeje patřící k Hané a také ochutnat regionální gastronomii,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Akci zahájí v 10:00 jarmark s nabídkou produktů od regionálních výrobců. Vystoupení souborů začne v 13:00. Účinkovat budou například dětské folklorní soubory Malý Hanáček z Kroměříže, Zrníčko TYMY Všetuly, Chropyňáček, Klebetníček, Hulíňáček či Hanácké šponti; dále účastníci soutěže O Hanáckyho kohóta a také dospělé folklorní soubory Hanáci z Hulína, Hanácký folklórní soubor Kosíř a Hanácká beseda Kojetín.

Během dne vystoupí dechová hudba Zdounečanka s Hanáckou besedou i se samostatným programem, k tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Dubina. Nebude chybět pozdrav ze spřáteleného slovenského města Ružomberok s vystoupením dětského folklórního souboru DFS Liptáčik. Pro návštěvníky je připravena i tvůrčí dílna s ukázkou žehlení krojů či vázání šátků.

Akce je zdarma. V případě nepříznivého počasí bude Hanácký den přesunut do prostor Domu kultury v Kroměříži, který akci spolu s městem Kroměříž a ZUŠ Kroměříž pořádá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Zvýšená dezinfekce města postřikem a ozonovými generátory

16:43 Domažlice: Zvýšená dezinfekce města postřikem a ozonovými generátory

Je všeobecně známo, že Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť 2020, konané o víkendu 15. a 16. srpna, s…