Kroměříž: Lidé v karanténě nebo izolaci kvůli koronaviru mohou volit z auta

26.09.2020 9:34

Lidé, kterým byla nařízena karanténa nebo izolace v souvislosti s nemocí covid-19, nepřijdou o možnost hlasovat ve volbách do Zastupitelstva Zlínského kraje. Ve středu 30. září budou moci odevzdat svůj hlas z motorového vozidla na Hanáckém náměstí.

Kroměříž: Lidé v karanténě nebo izolaci kvůli koronaviru mohou volit z auta
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

„Týká se to voličů s trvalým pobytem na území okresu Kroměříž, kteří mají právo volit do Zastupitelstva Zlínského kraje,“ uvedla vedoucí odboru občansko-správních agend kroměřížské radnice Ivana Bukovská.

Volební stanoviště pro okres Kroměříž je vymezeno GPS souřadnicemi 49.2927608N, 17.3893792E. Otevřeno bude 30. září od 7 do 15 hodin. Volič přijede ke stanovišti motorovým vozidlem, prokáže svou totožnost platným občanským průkazem a odevzdá hlas do schránky. Je vhodné mít s sebou také potvrzení od lékaře nebo příslušné hygienické stanice. Lidé v karanténě či izolaci, kteří nemají řidičský průkaz nebo nemohou řídit, si mohou do 1. října do 20 hodin objednat přenosnou schránku, a to na telefonních číslech 577 043 971 či 577 043 972. Přijede za nimi ve dny voleb volební komise oblečená do ochranných obleků.

Volby do Zastupitelstva Zlínského kraje se uskuteční ve dnech 2. a 3. října, v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. V Kroměříži budou lidé hlasovat tradičně v 26 volebních okrscích. Vybírat budou mezi kandidáty čtrnácti politických stran a hnutí. Více informací k volbám lze najít na webu města, na webu Zlínského kraje nebo na stránkách ministerstva vnitra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Krumlov: Čtvrtý ročník participativního rozpočtu představuje projekty, které postupují do hlasování

9:38 Český Krumlov: Čtvrtý ročník participativního rozpočtu představuje projekty, které postupují do hlasování

Jednadvacet nápadů od obyvatel, které obdržela krumlovská radnice v rámci čtvrtého ročníku participa…