Kroměříž: Město školákům přibližuje činnost úřadu, vyzkoušejí si i zasedání zastupitelstva

02.12.2022 21:49 | Tisková zpráva

Kroměřížská radnice se otevírá i dětem ze základních škol a studentům středních škol.

Kroměříž: Město školákům přibližuje činnost úřadu, vyzkoušejí si i zasedání zastupitelstva
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

Seznamují se s činností úřadu, prohlédnou si některé kanceláře včetně kanceláří starosty či místostarosty, zavítají do obřadní místnosti anebo si na vlastní kůži vyzkoušejí, jak pracují zastupitelé. „Rádi bychom, aby děti měly představu o tom, jak to na městském úřadě chodí,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka. 

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17558 lidí

Město program pro školáky organizovalo od roku 2002. Účastnila se ho vždy asi desítka tříd ročně, tedy zhruba 200 až 250 dětí. Některé si navíc vyzkoušely také svatbu nanečisto. „Myslím, že program byl úspěšný a je škoda, že v minulém volebním období od něj tehdejší vedení města ustoupilo. Komunikace s občany patří mezi naše priority, a to platí i pro komunikaci s žáky základních škol a se středoškoláky, kterým proto radnici znovu otevíráme,“ dodal Motyčka.

V tomto týdnu si historickou budovu radnice na Velkém náměstí prohlédly první tři třídy, žáci šestého ročníku Základní školy Oskol. „Prošli si zasedací místnost zastupitelstva, obřadní místnost i některé kanceláře vedení města. Velkou atrakcí byla možnost vyzkoušet si židli místostarosty,“ poznamenal Motyčka, který školáky po radnici provázel. Přiblížil jim stručně chod úřadu a pak odpovídal na dotazy školáků. „Děti se ptaly například na to, kdy opravíme zimní stadion či jak si lidé mohou vyřídit živnost,“ doplnil Motyčka.

Vedení města podle něj bude v prohlídkách radnice pro žáky základních a studenty středních škol pokračovat i v příštím roce. Zájemci z kroměřížských škol se mohou hlásit na odboru kancelář úřadu, a to konkrétně u vedoucí Marie Navrátilové na telefonu 573 321 289 nebo e-mailem na adresu marie.navratilova@mestokm.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Inflace

Proč jinde klesá, jen u nás roste? Asi to není vina jen vás politiků, ale přijde mi, že ani vy nijak nepřispíváte tomu, aby se snížila. Jestli to tak není, tak mě o tom přesvěčte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havířov: Hospodaření města za loňský rok skončilo výborným výsledkem

21:23 Havířov: Hospodaření města za loňský rok skončilo výborným výsledkem

Výsledek rozpočtového hospodaření města Havířova za minulý rok 2022 dopadl nad očekávání. Zůstatek f…